swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Nowe władze na kolejne 5 lat.

Dodane: AT Data: 2011-12-27 13:38:00 (czytane: 10271)  Wersja do druku

W sobotę 17 grudnia br., odbył się Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Staszowie. Wybrano nowy Zarząd Oddziału, a jego prezesem ponownie został burmistrz miasta i gminy Staszów Romuald Garczewski.

Pierwszą decyzją podjętą przez uczestników zjazdu, było powołanie prezydium, a także przewodniczącego obrad zjazdu i sekretarza, którymi zostali druhowie Roman Myśliwiec i Mieczysław Madej.

Po przyjęciu porządku i regulaminu obrad, dokonano wyboru komisji zjazdowych. Funkcję przewodniczącego komisji wyborczej powierzono komendantowi miejsko-gminnemu OSP w Staszowie Grzegorzowi Kwietniewskiemu, funkcję przewodniczącego komisji mandatowo-skrutacyjnej prezesowi OSP w Szydłowie Stanisławowi Wojterskiemu, a funkcję przewodniczącego komisji uchwał i wniosków druhowi Stanisławowi Mazurowi.

staszow_nowe_wladze.jpg 


Sprawozdanie z działalności ZOP ZOSP RP w Staszowie, za minione 5 lat, złożyli: prezes Oddziału Romuald Garczewski i sekretarz Mieczysław Madej.


Kolejne sprawozdanie z prac z minionego 5-lecia złożył druh Stanisław Mazur – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, a po nim, bieżące sprawozdania z prac komisji zjazdu złożyli poszczególni ich przewodniczący.
Następnie dokonano wyboru delegatów na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego, którymi zostali druhowie: Romuald Garczewski, Wiesław Woszczyna, Grzegorz Rajca, Kryspin Bednarczyk i Henryk Górski.
Po wyborze delegatów zgłoszono kandydatów do składu Zarządu Oddziału Powiatowego wytypowanych przez zjazdy gminne i miejsko-gminne, a także 3 dodatkowych kandydatów wytypowanych przez: starostę staszowskiego i Zarząd Stowarzyszenia ,,Bezpieczny Powiat Staszowski”. Tym samym liczba członków Zarządu na obecną kadencję została zwiększona do 31 osób.

Po przegłosowaniu proponowanego składu, Zarządu, pod przewodnictwem prezesa ZOW ZOSP RP, posła Mirosława Pawlaka, ukonstytuował się następująco: prezesem ponownie został burmistrz Staszowa Romuald Garczewski, wiceprezesami: starosta staszowski Andrzej Kruzel, wicestarosta Michał Skotnicki i ponownie bryg. Wiesław Woszczyna. Funkcje sekretarza i skarbnika, ponownie powierzono druhom: Mieczysławowi Madejowi i Romanowi Myśliwcowi. W skład Komisji Rewizyjnej na najbliższe 5 lat weszli druhowie: Piotr Stolicki – przewodniczący, Sebastian Bryk – sekretarz i Stanisław Mazur – członek.
Podczas Zjazdu, prezentację multimedialną podsumowującą działalność Komendy Powiatowej PSP w roku bieżącym, z uwzględnieniem szerokiego współdziałania podczas licznych zdarzeń z jednostkami OSP, zademonstrował komendant powiatowy PSP w Staszowie bryg. Grzegorz Ciepiela.


Dwóch druhów: Marian Bryła i Stanisław Walczyk zostało uhonorowanych ,,Medalami im. Bolesława Chomicza”. Robert Wyrzykowski został odznaczony srebrnym medalem ,,Za zasługi dla pożarnictwa”, a Ewelina Walczak medalem brązowym.


Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, poseł na Sejm RP Mirosław Pawlak, wspólnie z prezesem Romualdem Garczewskim, wręczyli pisemne podziękowania wszystkim członkom Zarządu Oddziału Powiatowego minionej kadencji. Podobne podziękowanie otrzymał ks. kanonik Andrzej Wierzbicki - proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy z Bogorii, który pełni funkcję kapelana strażaków powiatu staszowskiego. W swoim wystąpieniu druh prezes Mirosław Pawlak, poinformował o przebiegu dotychczasowych Zjazdów Zarządów Powiatowych OSP na terenie województwa świętokrzyskiego, a także o pracach, w ubiegłej kadencji Sejmu, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, której był, i jest nadal w obecnej kadencji, wiceprzewodniczącym. Do większych sukcesów tej komisji poseł Mirosław Pawlak zaliczył ,,przeforsowanie” projektu ustawy, na mocy której zakup sprzętu i wyposażenia utraconego przez jednostki OSP w czasie akcji, będzie pokrywany w 100% przez budżet państwa.

Tekst i foto: Jan Mazanka
Więcej zdjęć na: staszow.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry