swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

OTWARCIE ODDZIAŁU KARDIOLOGII INWAZYJNEJ I ANGIOLOGII. (foto/video)

Dodane: AT Data: 2011-12-20 14:31:18 (czytane: 19259)  Wersja do druku

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, w dniu 12 grudnia 2011 r. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju dokonano uroczystego otwarcia Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii wraz z Pracownią Hemodynamiki.

Powstanie oddziału w obecnym kształcie jest rezultatem współpracy pomiędzy buskim szpitalem a firmą Cardinox Sp. z o.o., która kilkumilionowym nakładem wyposażyła oddział w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny.


W uroczystości otwarcia udział wzięli licznie zaproszeni goście, m. in.: Pan Marek Gos – Poseł na Sejm RP, Pani Beata Oczkowicz – Wicewojewoda Świętokrzyski, Pan Grzegorz Świercz – Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, a także przedstawiciele samorządu powiatowego ze Starostą Buskim Panem Jerzym Kolarzem na czele, samorządów gminnych z Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój Panem Waldemarem Sikorą na czele oraz reprezentanci środowisk medycznych i służb mundurowych.

szpital_kardiologia.jpg 

hematologia_busko001.jpg 

hematologia_busko002.jpg 


Punktualnie o godz. 10.00 Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju dr n. med. Grzegorz Gałuszka przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił krótką informację na temat powstania oddziału oraz możliwości świadczenia przez buski szpital specjalistycznych usług medycznych w dziedzinie kardiologii inwazyjnej. Stwierdził także, że „przysłowiowa złota godzina”, która bardzo często decyduje o uratowaniu życia pacjenta może, dzięki nowemu oddziałowi, stać się faktem, bowiem nie będzie już konieczności transportowania pacjentów, np. z podejrzeniem zawału serca, do oddalonych placówek medycznych. Tu czas ma ogromne znaczenie. Dodał także, że jest to początek zmian na lepsze w kierowanym szpitalu.

Dyrektor bardzo serdecznie podziękował przybyłym gościom za wszelką pomoc, jaką otrzymał szpital. Szczególne podziękowania zostały skierowane pod adresem przedstawicieli firmy Cardinox, bez której, jak stwierdził Dyrektor, nie byłoby realizacji tej, jakże potrzebnej pacjentom inwestycji.

hematologia_busko003.jpg 

hematologia_busko004.jpg

Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości przecięto biało-czerwoną wstęgę, otwierając w sposób symboliczny nowy Oddział. Ksiądz Proboszcz Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP Tadeusz Szlachta w asyście Kapelana Szpitalnego Mariusza Kozy odmówił modlitwę i poświęcił oddział.

 

Zobacz video z otwarcia oddziału kardiologii inwazyjnej i angiologii cz. 1.

12kardiologia_otwarcie01_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 

 Zobacz video z otwarcia oddziału kardiologii inwazyjnej i angiologii cz. 2.

12kardiologia_otwarcie02_video.jpg
Kliknij i oglądaj



Dzień 12 grudnia 2011 r. to także ostatni dzień na składanie ofert do ŚOWNFZ  w Kielcach na świadczenie usług z zakresu kardiologii inwazyjnej. Jak stwierdził Dyrektor Grzegorz Gałuszka, jest szansa na zakontraktowanie usług właśnie na oddziale buskiego szpitala, bowiem zarówno wysoko wykwalifikowana kadra medyczna, jak i najnowocześniejszy sprzęt oraz aparatura medyczna to gwarancja najwyższej jakości usług. Ma to duże znaczenie przy ocenie oferty przez NFZ – dodał.


 fotoreportaż
Foto Robert Gwóźdź


starostwo_logo_podpis.jpg 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

- (2011-12-20 16:44:54)

Jak za komuny, lista gości, wstążki, zdjęcia itd. Żenada... A ponadto w Pińczowie jest podobny oddział i ciekawe który kasę dostanie od funduszu, bo obydwa na pewno nie

-mimi (2011-12-20 15:55:12)

śmieszne imprezka, ale zauważam brak księdza...
Z innej strony: czy personel będzie umiał obsługiwać te cuda?

-oli (2011-12-20 14:56:30)

a co tam robił wójt solca ,propaganda

- (2011-12-20 14:38:29)

większosc przybyłych gosci myślami jest przy obiedzie,a nie przy otwarciu nowego oddziału,hahaha

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry