Dodane: apiotrowski Data: 2011-12-10 19:59:48 (czytane: 10435) 
Już przed godziną 16 zaczęli przybywać rodzice ze swoimi pociechami oraz młodzież. Obecy był również wójt gminy Paweł Zagaja z małżonką i dziećmi, a także przedstawicielka firmy FASOLEX z wnukami.
Takie spotkanie mikołajkowe w naszym GOK-u odbyło się po raz trzeci. Bardzo liczni goście przybyli na spotkanie witani byli przez kierownika GOK Bogumiłę Zawadę, która całość poprowadziła, oraz św. Mikołaja pomocnego podczas całej imprezy, którym dzieci były wręcz zafascynowane.
Nagłośnienie przygotował p. Jerzy Wilk, a pomocy w całości udzielała też księgowa GOK Alina Kurek oraz Halina Luter – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, która również ufundowała część słodkości i nagród dla dzieci. Przy zastawionych słodyczami i napojami stołach prowadzili oni tradycyjne zabawy, konkursy i rozmowy – przepytywania dzieci z różnych dziedzin życia. Część dzieci, które uczęszczają na różne zajęcia w GOK-u informowana była wcześniej, natomiast inne – poprzez rozwieszone plakaty, o tym aby przygotować się na „odpytywanki” przez Mikołaja. I należy tu podkreślić, że rzeczywiście dzieci – szczególnie te najmniejsze – przygotowały się znakomicie. Przedstawiały one nie tylko wiersze, piosenki, ale także tańce. Najsłodsze wierszyki mówili nasi najmłodsi milusińscy, niektórzy wspólnie z mamusiami. Były wspólne zabawy w „stary niedźwiedź mocno śpi”, „mam chusteczkę haftowaną”, „moja Ulijanko”, jechał również „pociąg z daleka”, gdzie świetnie się przy tym bawiła nie tylko pisząca te słowa, ale i rodzice oraz Mikołaj. Tradycyjnie przyciągały do zabawy konkursy: picia soku przez kolorową słomkę, wyścig z cukierkiem na łyżce, jedzenie jabłka na sznurku, konkurs na najdłuższe włosy.
Spotkanie to uświetniły występy sióstr Kasi i Oli Cerazy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie. Dziewczynki śpiewały piosenki biesiadne, a także wprowadzały nas w nastrój świąteczny śpiewając kolędy. Ponieważ było tak wiele dzieci biorących udział w konkursach i występach, tak że pisząca te słowa po prostu nie zapamiętała wszystkich imion i nie jest w stanie ich wymienić – za co bardzo przeprasza, ale wszystkim dzieciom i rodzicom dziękuje za przygotowanie. Jednak na załączonych zdjęciach pokazani są prawie wszyscy uczestnicy Mikołajek.
Zabawa odbywała się w lustrzanym klubie fitness mieszczącym się w GOK. Wszystkie występujące dzieci nagradzane były dodatkowo czekoladami. Dzieci otrzymały też kolorowe długopisy, pocztówki, komiksy z przygodami Koziołka- Matołka na ponidziańskiej ziemi. Nagrodami były też płytki DVD z bajkami o tematyce zwierzęcej, fantasy, historycznej, o powstawaniu naszej planety. Młodzież i rodzice otrzymali też płytki z multimedialną prezentacją Zasobów Polskiej Biblioteki Internetowej oraz folder o gminie Nowy Korczyn. Starsze dzieci zainteresowane były tzw. „rózgami”, przygotowanymi przeze mnie. Okazuje się, że dziś zanika już tradycja wkładania rózgi pod poduszkę w wigilię św. Mikołaja i pęczki brzozowych gałązek przepasanych kolorową wstążeczką zostały przez dzieci zabrane na pamiątkę.
Jak corocznie, tak i w tym roku spotkanie było bardzo udane, myślę, że tak rodzice, nasi milusińscy jak i organizatorzy są zadowoleni z tego spotkania. Takie właśnie spotkania integrują dorosłych, młodzież i dzieci, różne środowiska, podtrzymują więzi w czasie i przestrzeni, a szczególnie tradycje. Na koniec przyznam szczerze, że \ bardzo się ucieszyliśmy tak licznie przybywającymi gośćmi.

Za ufundowanie słodyczy na imprezę mikołajkową w GOK-u dziękuję serdecznie w imieniu swoim i obdarowanych dzieci sponsorom: Władysławowi Smoleniowi – właścicielowi Firmy TARKOR i DH CENTRUM oraz Stefanowi Jasiakowi – właścicielowi Firmy FASOLEX, a także Halinie Luter - K-k Gminnej Biblioteki Publicznej - z Nowego Korczyna.
Zapraszam na spotkania organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury.
Najbliższa większa impreza odbędzie się dniu 8 stycznia 2012 roku na nowokorczyńskim rynku ( jeżeli będzie bardzo zimno to w nowokorczyńskiej remizie OSP). Będzie to impreza wspomagająca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, podczas której młodzież z Samorządowego Gimnazjum w ramach wolontariatu zbierać będzie datki na wsparcie WOŚP, a na rynku wystąpią zespoły wokalno-taneczne z naszej gminy i niezawodne Kasia i Ola Cerazy. Codziennie natomiast dzieci i młodzież korzystają w GOK z gier: w tenisa stołowego, mamy też nowy stół do gry w piłkarzyki, stół do bilardu. Udostępniony jest Internet, gry na play-station, różne gry planszowe, z których młodzież licznie korzysta.
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (0) |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.