Dodane: AT Data: 2011-12-10 11:14:50 (czytane: 18232) 
Wczoraj buscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkañca gminy Stopnica. Kierowca osobowego renault znacznie przekroczy³ dopuszczaln± prêdko¶æ. Mê¿czyzna zosta³ ukarany mandatem karnym w wysoko¶ci 1000 z³ oraz 16 punktami karnymi.
Ca³e zdarzenie uwieczni³ policyjny wideorejestrator.
Zobacz nagranie z wideorejestratora:
Do zdarzenia dosz³o na terenie gminy Stopnica. Funkcjonariusze z wydzia³u ruchu drogowego buskiej komendy pe³ni±cy s³u¿bê w nieoznakowanym radiowozie wyposa¿onym w wideorejestrator, zauwa¿yli pêdz±cy samochód. Policjanci ruszyli za pojazdem wykonuj±c pomiar. Rejestrator prêdko¶ci wykaza³, ¿e kierowca renaulta porusza³ siê z prêdko¶ci± 117 km/h, w miejscu gdzie obowi±zuje ograniczenie prêdko¶ci do 50 km/h. Kierowca jecha³ szybko pomimo trudnych warunków na drodze, stwarzaj±c zagro¿enie w ruchu drogowym. Jak siê okaza³o, za kierownic± siedzia³ 19-letni mieszkaniec gm. Stopnica.
Za ra¿±ce przekroczenie prêdko¶ci i spowodowanie zagro¿enia dla innych uczestników ruchu drogowego mê¿czyzna zosta³ ukarany mandatem karnym w wysoko¶ci 1000 z³otych oraz 16 punktami karnymi.
¬ród³o: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl
Policjanci odkryli hodowlê skorpionów. W akcji uczestniczy³ bieg³y od zwierz±t egzotycznych
Udar cieplny mo¿e zagroziæ ¿yciu. Jak rozpoznaæ niebezpieczne objawy i skutecznie siê chroniæ?
¦wiêto Kielc 2026. D¿em, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nid± 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad piñczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzieñ Ojca - wyrazy wdziêczno¶ci i ¿yczenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakoñczy³a ob³awê (video)
Dni Ponidzia 2026 w Piñczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazd± sobotniego wieczoru
e-Dorêczenia w aplikacji mObywatel. Urzêdow± korespondencjê odbierzesz teraz w telefonie
Dzieñ Ojca - wyrazy wdziêczno¶ci i ¿yczenia dla wszystkich Ojców
e-Dorêczenia w aplikacji mObywatel. Urzêdow± korespondencjê odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarz±dowe: apteka powinna byæ pe³noprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Najwiêkszy bieg na ¶wiecie, który pomaga innym
Dzieñ Matki - ¦wiêto Mi³o¶ci i Wdziêczno¶ci
Nie ¿yje Stanis³aw Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' mia³ 92 lata
Dni Po³añca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami ¶wiêta miasta
Iga ¦wi±tek, Livka i Zeppy Zep g³osem m³odego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzieñ Bibliotek zakoñczy siê literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne ju¿ w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwaj± zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachêca do udzia³u
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyja¼ni z Ruchem Chorzów ju¿ w sobotê
Dzi¶ weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walcz± w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwyciê¿a w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielê walczy Partryk G³uch!
¦wiêto Kielc 2026. D¿em, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nid± 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad piñczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Piñczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazd± sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wyst±pi± w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pe³ne natury, muzyki i wyj±tkowych atrakcji
Eko Dzieñ Dziecka w Miku³owicach. Stra¿acy i mieszkañcy wspólnie zadbali o naturê (foto)
Dni Jêdrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego ¶wiêta miasta
¦wiêto Chêcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dzieciêcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Piñczowa (foto)
Pose³ Micha³ Cie¶lak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygra³ przedterminowe wybory na burmistrza Piñczowa
Obchody ¦wiêta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzysz±ce
Grzegorz Braun w Piñczowie. Fina³ kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Piñczowa: o¶miu kandydatów spotka siê na debacie
¦wiêtokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarz±dem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Piñczów wybierze nowego burmistrza. G³osowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (37) |
-najszybszy w mie¶cie (2011-12-16 22:18:25)
Obawiam siê, ¿e nie ;). S³aby z Ciebie psycholog. Z tego siê nie leczy.
-do najszybszego.. (2011-12-16 18:54:15)
No widzisz: szybko siê uczysz - ju¿ nie piszesz tyle o sobie, zacz±³e¶ dostrzegaæ te¿ innych.
My¶lê, ¿e nie nale¿ysz do "przypadków beznadziejnych" - mo¿liwie zaczniesz te¿ dostrzegaæ inne ¿ycia na drodze i odpowiednio siê tam zachowywaæ...
Nie piekl siê na mnie, ale zrobi³e¶ z siebie ¶wiêtego za ¿ycia...
-najszybszy w mie¶cie (2011-12-15 23:55:36)
Cz³owieku, za bardzo sobie do g³owy dobierasz i wkrêcasz siê niezdrowo. Jakie to polskie, tyle jadu, ton wypowiedzi który wydaje siê autorowi takiej wypowiedzi bardziej warto¶ciowy gdy bêdzie prze¶miewczy. Godne politowania nad biednym ciemnogrodem.
PEACE (czyt. PiS)
Jedno¶ladowce przebudzone przy temp. 0-6 *C ? To chyba jedno¶laDAWCY.
Nudzê siê, nic na to nie poradzê, i pisze, prowokuje takich jak Ty do dyskusji. Nazywaj moje wywody jak chcesz, ale byæ mo¿e po przeczytaniu moich wypocin i spostrze¿eñ kto¶ bêdzie o nich pamiêta³ i postanowi z nich wyci±gn±æ jakie¶ g³êbsze wnioski. Szkoda, ¿e widzisz w moich wypowiedziach tylko przechwa³ki. Od nauczania/pouczania s± rodzice i szko³a, ja tylko komentuje, komentarze komentuj±cych.
Nie jestem Twoim doradc± aby udzielaæ rad osobom które Ty wska¿esz. Ani tym bardziej nie proszê Ciebie o nie. Bardzo dobrze, ¿e patrzysz w lusterka, szybko siê uczysz. Napisz poradnik dla samobójców i zabójców - mo¿esz siê przechwalaæ je¶li masz do¶wiadczenie w temacie z chêci± przeczytam. Czekam z niecierpliwo¶ci±.
-do najszybszego... (2011-12-15 19:06:21)
Zastanawiam siê jaki masz cel swoich samochwa³ek. I nie dochodzê do ¿adnych wniosków prócz jednego: cholernie siê nudzisz siedz±c w domu przed kompem.
Napisa³ by¶ co¶ pouczaj±cego dla m³odych, starych kierowców, dla kobiet, dla podchmielonych kierowców, dla niedzielnych, dla samobójców i zabójców, etc.
Nie wnosisz nic m±drego, rozwijaj±cego, pouczaj±cego swoimi samochwalczymi wywodami. Czekamy! :)
Pamiêtaj: patrz w lusterka, jadno¶ladowcy siê przebudzili...
-najszybszy w mie¶cie (2011-12-14 11:30:17)
Kulig - legenda, mentor, niedo¶cigniony wzór fantastycznej i bezkompromisowej jazdy. Zgadzam siê z tym, zjad³a go rutyna, zaufa³ drugiemu cz³owiekowi który mia³ zamkn±æ szlaban skoñczy³o siê tak jak siê skoñczy³o, niestety nie odstanie siê. Byæ mo¿e jak to napisa³e¶ miêknê, ale tylko po to aby u¶wiadomiæ ludziom którzy czytaj± komentarze pod tego typu artyku³ami (zw³aszcza m³odym, ¶wie¿ym kierowcom) aby zadbali o swoje auta, zamiast dok³adaæ neonów i innych zbêdnych bajerów.(!!)
Pytanie kiedy pojawia siê rutyna ? Kiedy cz³owiek powie sobie, ¿e posiad³ wszystkie umiejêtno¶ci i nie skupia siê na ci±g³ej ich nauce i doskonaleniu, wtedy o b³±d jest naj³atwiej. Na szczê¶cie (dla mnie i dla innych) zdajê sobie z tego sprawê, zawsze pomimo tego, ¿e znam dana drogê/tor przeje¿d¿am go na ¶wie¿o to bardzo pomaga w zachowaniu czujno¶ci. Co do zakrêtu ten sam zakrêt jest pokonywany za ka¿dym razem inaczej - nie ma z³otego ¶rodka, ilo¶æ paliwa, stan opon, zawieszenia, temperatura hamulców, prêdko¶æ - te wszystkie czynniki sprawiaj±, ¿e nie ma fizycznej mo¿liwo¶ci przejechania "na pamiêæ" danego zakrêtu.
Kiedy¶ wszyscy bêdziemy stacjonarni, wiêc takie gadanie nie ma sensu. Niestety nie znam momentu osi±gniêcia stanu stacjonarnego ;), ale liczê siê z tym zawsze. Co do lotto je¶li bym takowe numery zna³ na pewno bym Ci ich nie poda³ ;)
"nie ku¶ losu G£UPIM gadaniem..."
G³upio to Ty gadasz, widaæ, ¿e nie zrozumia³e¶ przes³ania które zawar³em w ostatniej wypowiedzi, szkoda bo mo¿e te¿ wyci±gn±³by¶ z tego jakie¶ wnioski.
Pozdrawiam.
-do najszybszego... (2011-12-13 19:23:22)
pamiêtaj: najszybszy to mo¿e i jeste¶, ale tylko do pewnego czasu, a¿ nie bêdziesz zupe³nie stacjonarny...
je¶li znasz ten moment zastygniêcia, to mo¿e podasz mi te¿ wyniki losowania lotto?
nie ku¶ losu tym g³upim gadaniem...
-do najszybszego w mie¶cie (2011-12-13 08:01:43)
Miêkniesz. Twoje twarde stanowisko w pierwszej wypowiedzi gdzie¶ ulecia³o. A po za tym wcale ciê nie straszy³em tylko przedstawia³em bardzo prawdopodobny przebieg wydarzeñ po przypadkowym zderzeniu, którego czasami nieda siê przewidzieæ. Bo droga jest nieprzewidywalna i s±dz±c po twoich wypowiedziach powiniene¶ to wiedzieæ ¿e czêsto ten sam zakrêt inaczej bêdzie przeje¿d¿any.
By³ taki kierowca który mia³ naprawdê wielki dar do jazdy samochodem nazywa³ siê Janusz Kulig. Facet by³ napawdê wielki (kuzaj to mógby za nim kluczyki nosiæ) a pamiêtasz jak zgin±³. Rutyna go zjad³a, mo¿e i kolejarz zapomnia³ opu¶ciæ szlaban ale taki Mistrz w tak banalny sposób siê zachowa³. Wiêc mój drogi(pozwolê sobie na tak± serdeczno¶æ) mo¿e i masz dar do jazdy i potrafisz wszystko przewidzieæ ale jak historia pokazuje nawet najlepsi pope³niaj± b³edy nie tylko w czasie rajdów.
A tak na ca³kowitym marginesie jest w Busku osoba która kilka lat temu spowodowa³a wypadek w którym zginê³o ma³¿eñstwo. Jechali jednym samochodem (nie bêdê wiêcej szczegó³ów podawa³). Na ówczesne czasy nie by³o lepszej fury w mie¶cie. I go¶æ do tej pory ponosi tego konsekwencje.
Tak¿e wcale Ciê nie straszê tylko pokazujê jak to fantazja mo¿e nas wprowadziæ w baardzo wielkie problemy.
G³upie czy madre przepisy musimy je przestrzegaæ a jak je z³amiemy to ponosimy tego konsekwencje.
-najszybszy w mie¶cie (2011-12-13 01:33:45)
Byæ mo¿e, jak to s³usznie zosta³o ujête WIÊKSZO¦Æ (ale nie wszyscy) w±cha kwiatki od spodu, bo zlekcewa¿yli/wyluzowali siê podczas jazdy z nadmierna prêdko¶ci±- zdarza siê mieli pecha. Jest mi przykro z tego powodu i ubolewam nad tym... Naprawdê my¶lisz, ¿e je¶li zobaczê auto po wypadku i cz³owieka w kawa³kach zmieniê swoje postêpowanie ? Muszê Ciê rozczarowaæ. Zdjêæ z wypadków i samych wypadków naogl±da³em siê wystarczaj±co. Ten o którym mowa, równie¿ widzia³em na zdjêciach - szkoda ch³opaka. Stan techniczny auta jest wa¿niejszy od neonów, tudzie¿ odpicowanych felg które nie wnosz± niczego do poprawy bezpieczeñstwa podczas podró¿y. Je¶li mam pieni±dze na auto które kupuje, powinienem mieæ je tak¿e na wymianê elementów które ulegaj± zu¿yciu, je¶li ich nie mam to kupuje auto z innej pó³ki, có¿ chêæ popisania siê przed kolegami bierze górê i niestety dochodzi do tragedii, po czê¶ci z braku umiejêtno¶ci, lecz auto niesprawne technicznie równie¿ przyczynia siê do wypadków, zamiast kupiæ dobre opony do auta lepiej kupiæ radio lub inny gad¿et który jest fajny, i "szpanerski", laski lec± do mojego "wozu" wiêc jest dobrze... . Proszê Cie anonimowy cz³owieku nie strasz mnie, sierotami, kalekami a przede wszystkim s±dem. Oczywist± spraw± jest to, ¿e potrafiê my¶leæ i przewidywaæ sytuacje na drodze - nie jadê 130 km/h gdy sytuacja na drodze na to nie pozwala lub jest prawdopodobieñstwo stworzenia zagro¿enia na drodze przez moje "pirackie" my¶lenie, có¿ nie wszyscy maja dar do jazdy, ale wszyscy robi± uprawnienia, bo to jest modne, nie dostane pracy gdy w CV zabraknie pauzy "prawo jazdy kat. B" - tak my¶li wiêkszo¶æ i robi, kupuje, za³atwia uprawnienia, z zerowym pojêciem o podstawowym zachowaniu na drodze taki obywatel wyje¿d¿a na drogê i potem jest jak jest - zabity pieszy, wypadek czo³owy bo jeden z drugim nie wie, ¿e ta linia ci±g³a po co¶ w tym miejscu jest i do czego¶ s³u¿y. M±draliñski powiadasz - dziêkuje chod¼ za tak owego siê nie uwa¿am. O ryzyku zawsze pamiêtam.
@ Stary kierowca
Nic dodaæ nic uj±æ.
Pozdrawiam wszystkich wystraszonych oraz tych którzy maja "benzynê w ¿y³ach"
Linczu ci±g dalszy. Zapraszam.
-prawda (2011-12-12 17:36:55)
mali ch³opcy wróæcie do piaskownicy, albo id¼cie na wojnê, bo od tych gier komputerowych w ciep³ych fotelach przy maminej spódniczce przy pe³nej misce to wam siê w d.upach poprzewraca³o!
-stary kierowca (2011-12-12 09:10:10)
s± miejsca w Polsce gdzie pomimo ograniczenia do 50, mo¿na spokojnie lecieæ 130- nie ma domów, drzew, krzaków, tylko szczere pole, tak , ¿e nawet samobójca nie ma szans rzuciæ siê pod ko³a... niedo³ê¿ny , ¶lepy zmia¿d¿ycowany dziadek jest du¿o wiêkszym zagro¿eniem ni¿ m³ody zdrowy i sprawny ( o ile jest trze¼wy)
-do MC (2011-12-12 08:11:04)
przy takich artyku³ach i komentarzach takich ludzi jak "najszybszy w mie¶cie" powinni¶ci umieszczaæ linki do artyku³ów z wypadkami na terenie powiatu. Bo chyba ju¿ te m±drale zapomnieli chocia¿by o wypadku m³odego Podkowy w BMW.
-do najszybszego w mie¶cie (2011-12-12 08:02:43)
na razie przekraczasz prêdko¶æ z szyderczym u¶miechem. ciekaw jestem jak± minê bêdziesz mia³ jak (nie ¿yczê Ci tego) przypadkiem kogo¶ z tak± prêdko¶ci± potr±cisz, zabijesz, zrobisz z jakiego¶ dziecka sierotê lub jakiego¶ rodzica pozbawisz dziecka. Ciekaw jestem twojej miny jak s±d naka¿e ci wyp³atê odszkodowania lub comiesienczn± wyp³atê renty jak kogo¶ pozbawisz mo¿liwo¶ci pracy. O tym wsyscy zapominamy w samochodzie, dopiero jak przyjdzie tragedia to oczy mamy szeroko otwarte ze ¼dziwienia. Zastanów siê jak wtedy bêdziesz wygl±da³.
-do najszybszego (2011-12-12 00:13:20)
Wiekszosc takich madrali!!!
WACHA KWIATKI OD KORZENI !!!!!!!!!!
-najszybszy w mie¶cie (2011-12-11 22:50:38)
tak tak tak.... bla bla bla. Morderca, zabraæ prawo jazdy niech siedzi w wiêzieniu, psychiatryku itp itd. Tak naprawdê jest to gadanie o niczym drodzy mi³o¶ciwie nam panuj±cy w temacie "ostrej" jazdy. Spójrzcie jeden z drugim m±draliñskim na swoja osobê, jak je¼dzicie ? u¿ywacie waszych têgich umys³ów do jazdy ? Bo z tego co widzie to strasznie ciê¿ko wam idzie (zw³aszcza starym "do¶wiadczonym" kierowca)karygodne zachowania i bezmy¶lno¶æ np. nie parkowanie na jednym wydzielonym miejscu, jazda lewym pasem na drodze dwu jezdniowej podczas gdy prawy jest wolny, przyk³ady mo¿na mno¿yæ, dzieliæ i potêgowaæ- niestety. Polska to piêkny kraj w którym wszyscy (czytaj wiêkszo¶æ) przepisy (absurdalne)³amie i nikt sobie z tego problemów specjalnie nie robi, a¿ tu nagle sensacja 117 km/h w terenie zabudowanym i wszystkim czacha paruje jak tak mo¿na by³o zrobiæ i nagonka na kolesia który mia³ pecha i akurat na niego pad³o. ¯a³osne z Waszej strony. Wracaj±c do tematu prêdko¶ci i brawury. Osobi¶cie mniej boje siê takiego (jak wy to nazywacie) pirata drogowego ni¿, dziadka który nie widzi i nie s³yszy, ale auto prowadzi i stwarza realne zagro¿enie na drodze 10cio krotnie wiêksze od ww. pirata. Sam nie jestem ¶wiêty i ograniczenia prêdko¶ci traktuje z szyderczym u¶miechem pod nosem i pokonuje je z prêdko¶ci± dwu, trzy krotna a ni¿eli liczba widoczna na znaku, có¿ i teraz muszê zmartwiæ "napinaczy" i dobrych starych kierowców, dziadków równie¿. Od pocz±tku swojej kariery kierowcy (o dziwo) nie mia³em st³uczki (!!) ani powa¿niejszego zdarzenia drogowego.
Wiem, jest to smutne bo nie ma o czym pisaæ. Dobra koñczê wywód, poniewa¿ wdajê siê zupe³nie niepotrzebnie w rozmowê z niedzielnymi kierowcami, oraz lud¼mi którzy maja kompleksy "ma³ych silników" :), obawiam siê, ¿e zejdê do ich poziomu i zostanê pokonany przez nich do¶wiadczeniem, pozdrawiam kumatych ludzi, my¶l±cych na drodze dziêki nim mo¿na jeszcze normalnie je¼dziæ w tym kraju. POZDRAWIAM. mo¿na mnie teraz zlinczowaæ.
-ej tam (2011-12-11 20:02:53)
a która strona jest na poziomie, bez reklam i podziêkowañ i notek prasowych na ró¿nym poziomie???
Rzetelne dziennikarstwo??? a có¿ to takiego w XXI wieku ???
Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.