swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Kończące sezon zmagania buskich pływaków.

Dodane: AT Data: 2011-12-01 14:00:22 (czytane: 12984)  Wersja do druku

20 listopada 20011r. odbyła się ostatnia edycja zawodów pływackich w ramach Świętokrzyskiej Ligi. Na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim stawili się najlepsi zawodnicy Małej Ligi.

Rywalizowali oni na dystansach:

Nr 1. Dziewcząt, 50m klasyczny 10 lat i młodsi
Nr 2. Chłopców, 50m klasyczny 10 lat i młodsi
Nr 3. Dziewcząt, 50m motylkowy 11 lat
Nr 4. Chłopców, 50m motylkowy 11 lat
Nr 5. Dziewcząt, 50m grzbietowy 10 lat i młodsi
Nr 6. Chłopców, 50m grzbietowy 10 lat i młodsi
Nr 7. Dziewcząt, 200m zmienny 11 lat
Nr 8. Chłopców, 200m zmienny 11 lat
Nr 9. Dziewcząt, 100m zmienny 10 lat i młodsi
Nr 10. Chłopców, 100m zmienny 10 lat i młodsi
Nr 11. Dziewcząt, 50m dowolny 11 lat
Nr 12. Chłopców, 50m dowolny 11 lat
Nr 13. Mieszane, 8 x 50m dowolny 10 lat i młodsi
Nr 14. Dziewcząt, 4 x 100m zmienny 11 lat
Nr 15. Chłopców, 4 x 100m zmienny 11 lat

Barwy naszego klubu reprezentowali: Weronika Rutkowska, Filip Świątek, Patryk Krzemiński, Weronika Mrozicka, Katarzyna Jurecka, Magdalena Łukomska, Mateusz Słota, Maksymilian Wójcik, Karol Kowalski.

W finale zawodów kończących obecny sezon spośród unistów najlepiej zaprezentował 11-sto letni Karol Kowalski, który na dystansie 50m stylem dowolnym zajął 3 miejsce uzyskując czas 32.60 s, natomiast na morderczym dystansie 200m stylem zmiennym uplasował się na 4 miejscu w czasie 2:56,14 s.


Ponadto w zawodach rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim punktowane miejsca zajmowali:

1.    Patryk Krzemiński – 50m stylem klasycznym

2.    Filip Światek – 50m stylem klasycznym

3.    Mateusz Słota – 50m stylem motylkowym

4.    Katarzyna Jurecka – 50m stylem grzbietowym

5.    Magdalena Łukomska – 50m stylem dowolnym

plywanie_rawszczyzna001.jpg

Karol Kowalski zajął 3 miejsce w generalnej klasyfikacji sezonu 2011 w kategorii 11-nastolatków ustępując nieznacznie dwóm zawodnikom KORONY-Swim Kielce. W drużynowej klasyfikacji nasz zespół zajął 6 miejsce na 12 uczestniczących w tegorocznych zmaganiach pływackich naszego województwa.

Na koniec sezonu należą się serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników, rodziców, zarządu klubu oraz przedstawicieli buskiego samorządu dzięki, którym nasze pociechy osiągają dobre rezultaty na arenie wojewódzkiej i godnie reprezentują nasze miasto i gminę.

/mM/


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

-M. (2011-12-05 10:03:19)

Super ! :)

- (2011-12-02 06:06:27)

w każdym roku coraz słabiej...

-Perkoz (2011-12-01 21:44:31)

Coś słabo w tym roku.

- (2011-12-01 21:35:36)

brawo Karol

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry