swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

XIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju. - transmisja w telewizji Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2011-11-30 09:09:09 (czytane: 25184)  Wersja do druku

30 listopada 2011r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, ul. Mickiewicza 15 odbędzie się XIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju. Zapraszamy do oglądania transmisji w naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV.

Porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z XIII Sesji Rady Powiatu.

5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres pomiędzy sesjami.

6. Interpelacje i zapytania radnych.

7. Podjęcie uchwał Rady Powiatu w sprawie:

a) przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2011 roku.

b) upoważnienia do przeprowadzenia postępowania w zakresie wyboru biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego za 2011 rok w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju.

c) zmiany uchwały Nr VII/52/2011 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 31 marca 2011 roku w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2011 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych
w Powiecie Buskim.

d) wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w dzierżawę.

e) ustalenia opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg na parkingach strzeżonych oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu.

f) zmiany uchwały Nr III/24/2010 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 30 grudnia 2010 roku w sprawie powołania Rady Społecznej przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju i ustalenia terminu pierwszego posiedzenia.


8. Informacja Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na terenie Powiatu.

9. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

10. Sprawy różne i wolne wnioski.

11. Zamknięcie Sesji Rady Powiatu.



Posiedzenie Rady Powiatu będzie transmitowane w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png

KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 

starostwo_logo_podpis.jpg




  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (36)
     

-oo7 (2011-12-01 09:51:07)

Buski szpital sięgnął dna, moj znajomy pracuje tam na pelnym etacie i zarabia 1400 zł

- (2011-12-01 09:21:20)

chirurdzy???a wiesz ile zarabiają pielęgniarki??inny personel????lepiej żebyś nie wiedział....tak jeszcze mie było....

-TW (2011-12-01 08:33:58)

Byłem TW ale mam kumpli w Radzie i niczego się nie boję. Niech się boją uczciwi.

-;) (2011-11-30 23:06:27)

nie czepiać się szpitala.Jest doskonale zarządzany.Potwierdzą to chirurdzy z Krakowa.Ich roczne pensje wyniosą 1/8 wartości całego rocznego kontraktu oddziału.Powie ktoś oficjalnie ile strat przynosi ten oddział?

-do Ewa (2011-11-30 21:55:49)

Niektóre owczarzaki niech podziękują miastu za co? ano za to ,że przesunęło się w kierunku ich wsi. Ze środków samorządowych wykonane zostały kilometrowe chodniki a cena ziem wzrosła gdyż wiele gruntów rolnych pocięto na działki i h........kasa popłynęła za darmo jak z rogu obfitości .Inni takiego szczęścia nie mieli więc plewcie swoje rowy i chodniki, nie liczcie na więcej.Miastu dziękujcie.Dziś macie ulice więc- plewić swoje rowy i chodniki by dorównać miejskim porządkom.

-ewa (2011-11-30 20:14:32)

Mili złośliwi i rozsądni mieszkancy naszego miasta czytajcie ze zrozumieniem .......czy przy ulicy mieszkaja biedni czy bogaci oczyszczenie rowu należy do właściciela drogi tj.powiatu lub gminy... a straż miejska spacerkiem po ulicach i mandacik za nieuporządkowanie rowów do właściwych osób, co do ulicy Rejmonta to racja droga i chodniki ful-wypas a dzieci do Owczar idą ulicą bo chodnika brak A BOGATE DZIECI OWCZAR JADA SAMOCHODEM:))

-panowie i panie (2011-11-30 19:36:46)

jeśli ktoś chce dogodzić kuracjuszom, to niech się weźmie za odchwaszczanie rowów, poprawianie chodników i dróg...
Co wy chcecie od ul. Rolnej czy jeszcze innej? Ludzie nie mają kasy - mają wziąć kredyt by kuracjuszom się tam miło spacerowało??? Zdurnieli niektórzy tu do reszty!
Dopilnujcie w pierwszej kolejności co robią władze miasta i powiatu w tym kierunku. Dopilnujcie siebie samych, swoich radnych, co robią i dlaczego głosują wbrew obowiązującemu prawu!

- (2011-11-30 18:50:20)

A czemu wojewoda w ustawowym terminie miesiąca nie zajeła się sprawą agenta Andrusa ?

- (2011-11-30 15:08:19)

o szpitalu mówili jak chcieli poprzedniego dyrektora odwołac,specjalnie psuli opinie,TERAZ dopiero pokazują ile znaczy pracownik....mniej niz zero!!!

-mieszkaniec (2011-11-30 12:43:01)

ciekawe czemu jak zaczęła się dyskusja o szpitalu niezbyt pochlebna transmisja padła?

-taka prawda (2011-11-30 12:09:27)

O chodnik i drogę do Owczar się upominacie a przecież to jest,wystarczy żeby każdy przed swoją "chałupa" posprzątał tak jak to dawniej było to by chwasty z rowu nie wychodziły.Trza bylo postawić sobie apartamentowiec w mieście to by bylo czysto.Proszę zobaczyc ul.Armii Ludowej (dawna Rolna) lezy na terenie uzdrowiska,wlasnie tamtędy przechadza sie dużo kuracjuszy bo nie kazdy chce spacerowac po parku,woli ciszę i nature.Ul.pamietająca czasy przed wojenne,leżaca na terenie uzdrowiska a diabeł mówi tam dobranoc,komunizm się tam zatrzymala.No cóz, jak nie ma tam dzialki żaden radny-bezradny to dotąd tam bedzie trzeci świat.Prosze popatrzec na ul. Ceglaną troche dalej leżącą od centrum uzdrowiska ale tam cywilizacja zajżała już dawno bo maja tam apartamentowce vipy buskie.

- (2011-11-30 09:56:09)

a szpitala zamykac nie będą??

-- (2011-11-30 06:54:22)

Owcary mają wielu nowobogackich i stać ich chodniki poprawić i z chwostów oplewić,każdy niech oplewi koło swej daczy i swojego pola a nie wyciągać rączki po gotowe.

-racja ewo (2011-11-29 18:58:55)

chodnik w kierunku Owczar zarasta, a na ul. Reymonta tworzy się ulice, chodniki pierwsza klasa....prosto w pola - domów brak...jeszcze.
Ciekawe kto tam ma pole i sobie je przemianuje na działki budowlane ???

-a (2011-11-28 19:08:30)

zróbta se chodniki. ja chce dojazd do mojego pola- 300 ha zapyziałe wiechciem miastowe z owcar.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry