swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Nowy pasaż uzdrowiskowy już jest.

Dodane: AT Data: 2011-10-27 15:06:10 (czytane: 16502)  Wersja do druku

Przy ulicy 1-go Maja w Busku-Zdroju w części uzdrowiskowej powstał nowy pasaż uzdrowiskowy. Na placu wyłożonym kostką brukową ustawiono 19 pawilonów handlowych. Teren oświetlono i ogrodzono w formie ławek betonowo-drewnianych oddzielonych klombami lub drzewami ozdobnymi.

Inwestycja służyć ma uporządkowanie handlu w tej części miasta. Zgodnie z art. 38 ustawy z dn. 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych, w części zdrojowej miasta zabrania się prowadzenia handlu w innych miejscach niż na obszarach do tego wyznaczonych.

 

pasaz_handlowy001.jpg

pasaz_handlowy002.jpg


Stąd też pomysł pasażu, który skupiać ma handlujących w jednym miejscu. Będzie również atrakcją handlową dla kuracjuszy mogących w wolnym czasie od zabiegów zrobić drobne zakupy w tej części Zdroju.

Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

-olo (2011-10-27 22:09:19)

nie wolno tak dewastować przestrzeni publicznej w najbardziej prestiżowej części miasta czyli w uzdrowisku. Chamowo czyli prostactwo architektoniczne zabija i tak juz utłamszony klimat tego miejsca. Uzdrowisko, jego obecny kształt to dzieło urzędników buskich, Oni przez dziesiątki lat mieli wyłacznośc na to co estetyczne, przyjazne, odpowiednie. I powstały gnioty o dobudówki do Marconiego począwszy. Teraz te fatalne stragany. Kilkanaście desek mogłoby każdej z tych bud nadać oryginalności
To co zrobiono jest karygodna dewastacja tego miejsca

-Sprawiedliwy (2011-10-27 21:58:34)

Szkoda tylko że "pseudoprojektant" nie pomyślał! Jak można zbudować takie budki tzw. ***mi do siebie??? Czy nie lepiej było to ustawić frontem do siebie... Także brawa dla miasta za przepchnięcie tego bubla za jakieś 200-300 tys. zł!

-xyz (2011-10-27 20:53:51)

stylistycznie pasują te garaże do zabudowy okolicznej jak bat do pewnej części ciała. Czy był problem zamówić projekty nietypowe, nawiązujące np do nieistniejących już obiektów drewnianych
Te garaże będa stały kilkanaście lat conajmniej. Gdyby je ustawiono na targowiu nie miałbym uwag ale w tym miejscu taki gniot?

-dlaczego? (2011-10-27 20:04:02)

tak pięknie wyglądają te stoiska naprzeciw biura uzdrowiska w kierunku kiosku ruchu i sklepu...

- (2011-10-27 19:49:15)

do do mistrzu ty od wiejskiego bazaru to się od ..... bo on cię utrzymuje

-dzierżawca (2011-10-27 19:20:39)

ILE ZA WYNAJEM ? ALE JUŻ CHYBA NIE MA MIEJSC BO JUŻ DAWNO ZOSTAŁY ZAREZERWOWANE PRZEZ KONIEC TEKSTU

-coś się dzieje w naszym mieście (2011-10-27 18:48:22)

Na Ul.1-go Maja powinien powstac piekny deptak z wazonami kwiatów,trzeba troche ukwiecic to uzdrowisko a nie wystawiac budek budeczek,namiotw,to nie pole namiotowe!

- (2011-10-27 18:42:12)

no wreszcie widze że ktos pomyslał o inwestycjach w tej czesci miasta która to utrzymuje nasza miescinę przy życiu.Piekny chodnik powstaje przy Grotta z barierkami,bezpiecznie teraz mozna wyjsc z ul.Ceglanej bo do tej pory to był koszmar,wprost pod kola pedzacych samochodow od strony Korczyna.

-oo7 (2011-10-27 17:44:17)

Nareszcie wygląda to jak należy.

-- do miszczu (2011-10-27 17:17:29)

Tacy jak Ty, zrobiliby ze "Zdroju" niezłą wiochę.!!! To nic nie miało z klimatu miejskiego bazaru, tylko przypominało wiejski targ.Ohyda.

-miszczu (2011-10-27 16:47:19)

A mi się tam podobały stragany na ulicy 1go maja. Był specyficzny klimat bazaru

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry