swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Niesprawny bus przewoził nadmierną ilość pasażerów.

Dodane: AT Data: 2011-10-05 13:20:47 (czytane: 14223)  Wersja do druku

Policjanci z buskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej busa, wiozącego dzieci do szkoły. Stróże prawa ustalili, że 21-letni kierowca przewoził nadmierną ilość pasażerów. Także stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia.

Dzisiaj rano w miejscowości Wiślica funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa. W trakcie kontroli okazało się, że w pojeździe przewożona była większa ilość pasażerów, niż pozwalają na to przepisy. Kierowca mercedesa przewoził łącznie 24 pasażerów. Przekroczył tym samym dopuszczalny limit, określony w dowodzie rejestracyjnym o 2 osoby. Kierowca nie posiadał też obowiązkowego wyposażenia pojazdu.

Za popełnione wykroczenia 21-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 600 złotych. Mundurowi zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu, ze względu na zły stan techniczny busa.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-Kaszol (2011-10-10 16:28:49)

Gratulujemy policji za zlapanie naprawde groznego przestepcy i nie dopuszczenie abyy dzieci trafily na czas do szkoly ; )

- (2011-10-07 16:39:10)

do ali jak jesteś taki(a)mądry(a) to nie korzystaj z usług PKS, a jak ci źle to się zwolnij
do...@... dzieci mają zapewniony dowóz autobusem szkolnym to jakim cudem znalazły się w busie chyba, że kierowca chciał dorobić i zabrał pozostałych pasażerów bezprawnie

- (2011-10-07 13:11:35)

Ali,masz rację,pobory w PKSie wypłacane sa w ratach w ciągu 2-3 miesięcy za dany miesiąc i na wszystko brakuje.Stan autobusów-bez komentarza.Dlaczego nikt się tym nie interesuje???

-Busy są tańsze ponieważ... (2011-10-07 12:29:56)

... nie mają dyrektora, sekretarki, rady nadzorczej, itd.

-...@... (2011-10-07 10:49:44)

Tylko nikt nie mówi tu o małych PIĘCIOLETNICH DZIECIACH! które tez jechały tym busem i po zatrzymaniu przez ,,stróżów prawa" musiały iśc same do szkoły. Poprostu brak słów. Kto ma za to ponieśc konsekwencje?

-DO ALI (2011-10-07 10:25:59)

Masz racje, zarzadcy PKS-u olewaja pracownikow i firme- chyba musi isc pod mlotek!!!!! Ci ludzie nigdy nie mieli pojecia o zarzadzaniu taka firma- na czele z nieudacznym zwiazkowcem, ktoremu chodzi tylko o koryto!!!!!!

-ALI (2011-10-06 21:45:33)

PKS płaci zgodnie z przepisami? kolego zapytaj się kierowców to ci powiedzą tam od około dwóch miesięcy wogóle nie oglądają pieniędzy na wypłatę. Tam nie ma na nic nawet na śrubkę a co dopiero mówić o oponach czy temu podobne. Tam jak by policja skontrolowała autobusy to dla nich tragedia. A powinna przecież wożą ludzi i dzieci do szkoły.

-do poniżej (2011-10-06 15:53:14)

przecież jest źródło - o co chodzi?

-Nie ważne (2011-10-06 15:35:25)

Redakcja zajęła by się może czymś pożytecznym i zaczęła w końcu pisać o tym co należy! O ważnych sprawach, o których pasowałoby żeby ludzie wiedzieli niestety nie napiszą! Trzeba dowiadywać się z innej strony, ewentualnie innego źródła. Jeszcze trochę to zaczniecie pisać gdzie i kiedy piesek załatwił się na miejski trawnik! Żenada, a tak poza tym mam pytanie! Nie potraficie napisać nic od siebie tylko skopiować i wkleić artykuł z innej strony ? Wykażcie się, pokażcie co potraficie.

- (2011-10-06 14:03:51)

Busy są tańsze ponieważ:1-kierowcy są ubezpieczeni w najlepszym wypadku od najniższej a tak to na pół lub ćwierć etatu albo na Krusie.Nierzadko jeżdżą tez emeryci.2-Kierowcy jeżdżą po 12-14 godzin dziennie za pieniądze niższe od najniższej w przeliczeniu na tak długi czas pracy (60-80zł/dniówkę).3-Z reguły busiarze nie mają należytego zaplecza technicznego i wykwalifikowanej kadry mechaników.4-Różnie też bywa z rejestrowaniem wszystkich biletów na kasach fiskalnych (niższe wpływy=niższe podatki).PKS płaci zgodnie z przepisami pobory (godziny nominalne,nadgodziny,nocne),wszystkie składki Zusowskie,chorobowe,urlopy,podatki,ma zaplecze warsztatowe i dlatego nie wytrzymał konkurencji z busami i jest zadłużony.Przez to ogólny stan tej firmy na dzień dzisiejszy pozostawia niestety wiele do życzenia.

-TYLKO RYBA NIE BIERZE (2011-10-06 09:36:03)


KONTROLA I JESZCZE RAZ KONTROLA STANU TECHNICZNEGO WSZYSTKICH BUSÓW
To co widać na naszych drogach jest jakąś wielką farsą odnośnie stanu technicznego.
Są to w większości pojazdy z historią powypadkową.
Ale cóż skoro TYLKO RYBA NIE BIERZE

- (2011-10-06 09:22:59)

To były dzieci szkolne to przepraszam bardzo ma ich nie zabierać do szkoły skoro to jest kurs szkolny?To szkoła oszczędza

- (2011-10-06 08:17:40)

Najgorsze jest to że wszystkimi tymi kontrolami państwo policyjne znów przyniesie sobie dochód w mandatach a przez to dotknie najbiedniejszych.

- (2011-10-06 06:28:46)

ludzie mają na nogach chodzić bo nie stać ich na paliwo a bus jest tańszy

-r (2011-10-06 06:05:46)

tylko policja zatrzymała Busa a nie autobus PKS.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry