swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

MKS Busko gromi w Morawicy.

Dodane: AT Data: 2011-10-04 13:18:24 (czytane: 19523)  Wersja do druku

Hitowe spotkanie 9. kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej zdecydowanie dla MKS! Piłkarze z Buska-Zdroju zasłużenie pokonali Moravię Morawice 7:0.

Nasz drużyna wyszła zwycięsko grając na boisku trzeciej drużyny klasy okręgowej. Prowadzona przez byłego ligowego bramkarza min.Górnika Zabrze Moravia w konfrontacji ze Zdrojem została sprowadzona na ziemię. Przez pierwsze pół godziny mecz był w miarę wyrównany a akcje obu zespołów kończyły się na poprawnie grających defensorach. Warte odnotowania były dwie akcje, po jednej dla obu drużyn, gdzie swoich szans nie wykorzystali: Michał Puchała trafiając w poprzeczkę i Maciej Zawadzki , którego strzał z głowy trafił w słupek. W 27 min po akcji Michała Puchały z najbliższej odległości trafił Rafał Charyga dając nam prowadzenie. Sześć minut później kapitalne podanie z głębi pola Dawida Kumora na bramkę zamienił Wiesław Francuz i na przerwę nasz zespół schodził z przewagą dwóch goli.

 

moravia_morawica_mk_busko001.jpg

moravia_morawica_mk_busko002.jpg

moravia_morawica_mk_busko003.jpg

moravia_morawica_mk_busko005.jpg

moravia_morawica_mk_busko004.jpg


Druga połowa to chęć odrobienia strat przez gospodarzy, ale praktycznie przy dobrze zorganizowanej defensywie Zdroju nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji.Natomiast nasi zawodnicy wyprowadzali skuteczne kontry. Warty odnotowania jest hat-trick Rafała Charygi, który po przerwie dołożył dwie bramki. Do siatki trafiali również: brat Rafała -Arkadiusz, Michał Puchała i Wiesław Francuz.

 

1. Marcin CIEMIERA  

2. Karol KUBICKI  

3. Michał KRZEMIŃSKI  

4. Marcin GROCHOWSKI  

5. Dawid KUMOR  

6. Arkadiusz CHARYGA  68"   77" Paweł BANDURA  

7. Kamil KOSELA   81" Andrzej SZLEMA  

8. Sebastian KRUPA   81" Rafał WITKOWSKI  

9. Rafał CHARYGA  27"  83"  89"

10. Michał PUCHAŁA  63"   76" Sebastian KORCZAK  

11. Wiesław FRANCUZ  33"  73"

Więcej fotek na: www.zdrojbusko.futbolowo.pl


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

-34kumu (2011-10-04 15:02:42)

skad wy macie tak zielona trawe w tej morawicy :D?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry