Dodane: MC Data: 2011-10-01 08:47:27 (czytane: 33755) 
Serdecznie zapraszam na spotkanie z rolnikami - producentami ogórków w miejscowości Kobylniki - gmina Skalbmierz - 02.10.2011 r. (niedziela) - godz. 13.00 - Remiza OSP.
Irena Romanowska
Czytaj także:
- AFERY OGÓRKOWEJ CIĄG DALSZY!
- Afera ogórkowa: protest producentów ogórka gruntowego przeciwko działaniom ARR w Kielcach. (video)
- Awantura na spotkaniu w Wojsławicach. (video)
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (29) |
-Jolyn (2011-12-12 16:37:40)
One or two to reemembr, that is.
-LUCYNA (2011-10-25 23:06:27)
Jestem z gminy Stopnica i m.in jestem poszkodowana przez aferę ogórkową. Czy mogę jeszcze złożyć wniosek o odszkodowanie??? Jeśli tak to gdzie i do kiedy?? Proszę o odpowiedź.
-TADEUSZ (2011-10-15 20:10:40)
Niestety my producenci ogórków i pomidorów szklarniowych z okolic Trzebnicy woj.dolnośląskie nie dostaliśmy ani grosz,z prostego powodu,informacje oskładaniu wniosków o odszkodowania przyszły po terminie.Władze niebyły skore nas o tym powiadomić na czs.W tej chwili nasze gospodarstwa stoją na granicy bankructwa.
-CELA (2011-10-13 22:10:22)
jestem z kaliskiego powiatu, zgłosiłam sie do ADMiRU we wrzesniu dlaczego nie bylam poinformowana ze moge złozyc wniosek o odszkodowanie za ogórki powiedzieli ze nie maja z tym nic wspólnego ze to AR a oni odpowiedzieli ze to nieprawdopodobne iz wszyscy dostali i jestem druga osoba ktora nei dostala to oczywiscie zart...
-CELA (2011-10-13 22:09:14)
jestem z kaliskiego powiatu, zgłosiłam sie do ADMiRU we wrzesniu dlaczego nie bylam poinformowana ze moge złozyc wniosek o odszkodowanie za ogórki powiedzieli ze nie maja z tym nic wspólnego ze to AR a oni odpowiedzieli ze to nieprawdopodobne iz wszyscy dostali i jestem druga osoba ktora nei dostala to oczywiscie zart...
-CELA (2011-10-13 22:08:33)
jestem z kaliskiego powiatu, zgłosiłam sie do ADMiRU we wrzesniu dlaczego nie bylam poinformowana ze moge złozyc wniosek o odszkodowanie za ogórki powiedzieli ze nie maja z tym nic wspólnego ze to AR a oni odpowiedzieli ze to nieprawdopodobne iz wszyscy dostali i jestem druga osoba ktora nei dostala to oczywiscie zart...
-blog olejniczaka (2011-10-05 13:40:27)
27 września 2011
Rolnicy nie dostali odszkodowań za „aferę ogórkową”
Zaloguj się
E-mail
OnetHasło
Niepoprawne dane
Objaśnienia
Loguj się bezpiecznie Zapomniałem hasła
Anuluj
„Afera ogórkowa”, epidemia e.coli, rosyjskie embargo na warzywa – to nagłówki już trochę zapomniane. Rolnicy jednak dobrze pamiętają o wydarzeniach sprzed kilku miesięcy. O stratach nie pozwala im zapomnieć nieudolność ministerstwa rolnictwa.
UE przeznaczyła 227 mln euro na odszkodowania dla plantatorów warzyw poszkodowanych w wyniku epidemii bakterii e.coli. Polscy rolnicy mieli otrzymać 46, 4 mln euro. Rozdzielenie pomocy przerosło jednak urzędników podległych ministerstwu rolnictwa. Przynajmniej w niektórych województwach.
Pracownicy Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udzielili błędnych informacji rolnikom, że o odszkodowanie mogą ubiegać się tylko rolnicy produkujący ogórki w tunelach foliowych i szklarniach. Informacja ta była sprzeczna z Rozporządzeniem Wykonawczym UE nr 585/2011 z dnia 17 czerwca br. Mleko się rozlało. Większość wprowadzonych w błąd producentów ogórków gruntowych nie złożyło wnioski o należne im odszkodowania.
W Świętokrzyskim zawrzało. Poszkodowani rolnicy podpisują się pod skargą w sprawie postępowania urzędników. W ciągu dwóch dni zebrano już ponad tysiąc podpisów. Pokazuje to skalę problemu.
Osoby, które jeszcze tego nie uczyniły mogą skontaktować się z pełnomocniczką producentów ogórka gruntowego z Województwa Świętokrzyskiego Ireną Romanowską. Tel: 601 463 077.
Wojciech Olejniczak (12:56)
Poleć12
A z czyjej kasy będą te odszkodowania? Pewnie znowu z ...
... naszych podatków!
~won 2011-09-27 13:51
Dzielisz nasze pieniadze? Bo unia to my. Podziela sie ...
... rolnicy zwiekszonymi dochodami po zakonczeniu niepewnosci na rynku? Czy idzie to do ich kieszeni. zyski maja prywacierze, straty ponosza podatnicy? Bezczelnosc...
~Josza 2011-09-27 14:44
Odszkodowania, odszkodowania, i ciągle jakieś ...
... odszkodowania! Ludzie opamiętajcie się. Bo nigdy z kryzysu nie wyjdziemy!
~Obserwatorka! 2011-09-27 18:19
A ja nie dostałem odszkodować za afery SLD lewacki kmiocie!
~x 2011-09-27 18:44
W okresie epidemii ehec w europie Polskie ogórki gruntowe ...
... nie plonowały,w większości nie były nawet zasadzone :-) Z chwilą składania wniosków cześć plantacji zaczęła plonowac,punkty skupu,giełdy skupowały ogórka ...
~mar 2011-09-28 08:10
W okresie epidemii ehec w europie Polskie ogórki gruntowe ...
... nie plonowały,w większości nie były nawet zasadzone :-) Z chwilą składania wniosków cześć plantacji zaczęła plonowac,punkty skupu,giełdy skupowały ogórka ...
~mar 2011-09-28 08:10
To skandal!! Osoby, które miały znajomych w urzedzie ...
... zostali powiadomieni. W efekcie odszkodowania trafiły do osób które nigdy nie miały warzyw a jedynie puste pola!!! ŻĄDAMY SPRAWIEDLIWEGO PODZIALU PIENIEDZY MIEDZY ...
~joasia 2011-09-29 10:22
Też jestem z mazowieckiego, do nas nawet taka informacja ...
... nie dotarła. Straciliśmy tysiące a mielismy ogórki szklarniowe:( Przekaz informacji przez ARR był tragiczny POLITYCY TERAZ MUSICIE TO NAPRAWIĆ!!!! Za co mam ...
~Michał 2011-09-29 10:53
-Kto głosuje na PSL to nie chłop tylko Jełop. (2011-10-04 23:58:12)
Kto głosuje na PSL to nie chłop tylko Jełop.
-pani Romanowska co z informacjami (2011-10-04 13:12:27)
Ponad dwa tysiące skarg złożono już w sprawie tzw. „afery ogórkowej”. Dziś w świętokrzyskim biurze Sojuszu Lewicy Demokratycznej odbyła się w tej sprawie specjalna konferencja. Afera ogórkowa” to żargonowa nazwa wydarzeń sprzed kilku miesięcy, kiedy to w ogórkach z hiszpanii wykryto bakterię e.coli. Ucierpieli wtedy również rolnicy z Polski, w tym województwa świętokrzyskiego, którzy w obawie przed epidemią niszczyli swoje uprawy. Mieli za to dostać odszkodowania, jednak ubiegać o nie mogli się tylko nieliczni. Wszystko, jak twierdził dziś na konferencji prasowej poseł SLD Sławomir Kopyciński, przez politykę informacyjną, a raczej jej brak.
W tej sprawie powołano specjalny zespół odpowiedzialny za pomoc poszkodowanym. Ich pełnomocnikiem została Irena Romanowska. W ciągu trzech dni dostała ponad dwa tysiące skarg na taką sytuację.
Na odszkodowania Unia Europejska przeznaczyła dla Polski blisko 50 mln euro. Wg posła Kopycińskiego rozdzielenie takiej kwoty przerosło urzędników. Wskazuje on także winnych takiej sytuacji. Jego zdaniem jest to Agencja Rynku Rolnego i partia PSL, która przecież mieni się przede wszystkim tym, że pomaga ludziom ze wsi.
Kopyciński pragnie jednak by sprawy nie traktować politycznie. Jedno jest pewne. Najbardziej poszkodowanym w całej sytuacji jest zwykły, prosty człowiek. Codziennie organizowane są spotkania z rozgoryczonymi rolnikami. W poniedziałek rozpocznie się wysyłanie skarg do Komisji Wspólnot Europejskich.
-Nopsel (2011-10-03 22:10:18)
Na rolnika głos PSL chrapkę ma - ale kasą ogórkąwą dzielić się nie zamierza. Więc głos rolnika u innego politayka. PSL to panowie w garniturach, którzy myślą o was jak o ...
mułach - do roboty panowie chłopi. My nowy etacik sobie zrobimy i kolegę na nim osadzimy. PSLowy etacik od sprzątaczki po prezesa dla rodziny i kolesia.
-ciekawy (2011-10-03 20:47:29)
To ta Romanowska w końcu wie na kogo zbiera te skargi ?
-- (2011-10-03 20:18:33)
Ja bardzo ciekawa jestem jak z tym problemem poradzi sobie p Irena po wyborach,które już 9.Gdy w Świętokrzyskim wygra PSL problem prawdopodobnie zostanie zamieciony pod dywan a koalicjant nawet tego nie zauważy
- (2011-10-03 19:57:39)
Olejniczak: rolnicy nie dostali odszkodowań za ogórki
2011-09-28
Olejniczak: rolnicy nie dostali odszkodowań za ogórki
– „Afera ogórkowa”, epidemia e.coli, rosyjskie embargo na warzywa – to nagłówki już trochę zapomniane. Rolnicy jednak dobrze pamiętają o wydarzeniach sprzed kilku miesięcy. O stratach nie pozwala im zapomnieć nieudolność ministerstwa rolnictwa - pisze na swoim blogu europoseł Wojciech Olejniczak.
UE przeznaczyła 227 mln euro na odszkodowania dla plantatorów warzyw, którzy ponieśli straty w wyniku epidemii wywołanej bakterią EHEC. Polskim rolnikom przypadło 46, 4 mln euro.
Były minister rolnictwa zauważa jednak, że rozdzielenie pomocy przerosło urzędników podległych ministerstwu rolnictwa.
- Pracownicy Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udzielili błędnych informacji rolnikom, że o odszkodowanie mogą ubiegać się tylko rolnicy produkujący ogórki w tunelach foliowych i szklarniach. Informacja ta była sprzeczna z Rozporządzeniem Wykonawczym UE nr 585/2011 z dnia 17 czerwca br. Mleko się rozlało. Większość wprowadzonych w błąd producentów ogórków gruntowych nie złożyło wniosków o należne im odszkodowania - pisze Olejniczak.
Najwięcej poszkodowanych jest w województwie świetokrzyskim.
- Poszkodowani rolnicy podpisują się pod skargą w sprawie postępowania urzędników. W ciągu dwóch dni zebrano już ponad tysiąc podpisów. Pokazuje to skalę problemu.
Osoby, które jeszcze tego nie uczyniły mogą skontaktować się z pełnomocniczką producentów ogórka gruntowego z Województwa Świętokrzyskiego Ireną Romanowską. Tel: 601 463 077 - informuje europoseł.
Jak dowiedziała się Redakcja AgroNews, poszkodowani rolnicy wycofali swoje oskarżenia pod adresem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ich zdaniem zawinili pracownicy Agencji Rynku Rolnego.
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
powrót
-tylko nie głupie chłopki (2011-10-03 13:58:23)
O żenado a któż to zwie głupimi chłopów?Oni obserwują sytuacje która dojrzewa powoli i już widzą,że nasz PSL marnie ich reprezentuje.Cała władza oscyluje koło bogaczy właścicieli kilkuset hektarowych gospodarstw a mało rolny jak był małorolny tak jest.
-ludowiec (2011-10-03 12:22:32)
Panowie mający do dyspozycji służbowe bryki telefony,papier urządzenia powielające,urzędników część przekupnych mediów, łatwiej się poruszają niż inni co za uciułane grosze próbują zaistnieć w kampanii ale nie maja z nim i szans.Popatrzcie tylko na spotkania na których z wami bywają, na drzewa przydrożne i wielka ilość wielkich banerów.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.