swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Będą pieniądze na budowę miejskiego odcinka drogi nr 73 w Kielcach.

Dodane: MC Data: 2011-09-18 13:58:40 (czytane: 19078)  Wersja do druku

Projekt dotyczący budowy miejskiego odcinka drogi krajowej numer 73, czyli ulicy Ściegiennego w Kielcach został bardzo dobrze oceniony w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury. Szefowa Platformy Obywatelskiej w regionie, poseł Marzena Okła - Drewnowicz informuje, że na możliwe 56 punktów, kielecki dokument otrzymał 52 punkty.


Informacje te parlamentarzystom Platformy Obywatelskiej i zastępcy prezydenta Kielc Tadeuszowi Sayorowi przekazał minister Cezary Grabarczyk. W spotkaniu w ministerstwie wziął udział także poseł PO Artur Gierada.

Jak dodaje Marzena Okła- Drewnowicz wszystko wskazuje na to, że pieniądze na to zadanie trafią do stolicy województwa świętokrzyskiego pod koniec  roku,  bo wówczas zostanie rozstrzygnięty konkurs.
Jak już informowaliśmy,  miasto jest gotowe do rozpoczęcia inwestycji. Są wszystkie dokumenty. Tadeusz Sayor dodaje, że rozpoczęty jest już nawet  dziennik budowy.

Świętokrzyscy parlamentarzyści PO chcą także zaangażować się w pomoc przy budowie lotniska w Obicach. W tej sprawie również rozmawiali z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury. Marzena Okła-Drewnowicz mówi,  że droga jest długa, ale prezydent Kielc Wojciech Lubawski będzie mógł liczyć na wsparcie. Jak dodaje posłanka, w następnym spotkaniu w ministerstwie mogą wziąć udział władze Kielc.

Anna Roży
źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

-xyz (2011-09-18 15:31:33)

nawet mogą zrobic uroczyste rozpoczęcie prac.Komedianci, psia mać.....

-edward (2011-09-18 15:06:11)

co to nie wymyślą przed wyborami

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry