swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-09-20 06:53:16 (czytane: 26022)  Wersja do druku

Rusza kolejny etap prac związanych z rewitalizacją centrum miasta. Tym razem obejmował będzie on budowę kanalizacji deszczowej, sygnalizacji świetlnej oraz wymianę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

W ramach prac zostaną odtworzone również nawierzchnie asfaltowe na jezdniach i wymieniona kostka na chodnikach.

Aby prace mogły sprawnie przebiegać zamknięty zostanie ruchu w następujących ulicach:

od 20 września do 3 października br. 

  • strona północna Placu Zwycięstwa oraz ul. Partyzantów od Placu Zwycięstwa do posesji nr 3. Na Plac Zwycięstwa będą mogli wjeżdżać tylko mieszkańcy, zaopatrzenie do 3,5t oraz TAXI. Wjazd będzie się odbywać od strony ul. Mickiewicza; wyjazd przez ul. Pocztową. Postój TAXI będzie zlokalizowany przy ul. Kilińskiego oraz po południowej stronie Placu Zwycięstwa.
  •   Zamknięte zostaną również wjazdy:

            z ul. Wojska Polskiego na Plac Zwycięstwa,

            z ul. Partyzantów na Plac Zwycięstwa.

od 3 października do 28 października br. zamknięta zostanie ul. Bohaterów Warszawy na odcinku od WKU do Placu Zwycięstwa. Zamknięty będzie również wjazd z ul. Staszica do ul. Boh. Warszawy

 

mapa_objazdowa001.jpg

mapa_objazdowa002.jpg


Wyznaczone objazdy zostały przedstawione na mapach podglądowych aby zobaczyć mapy w większej rozdzielczości kliknij tutaj.

Za utrudnienia przepraszamy.

Źródło: www.busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-Popieram Korfantego (2011-09-21 12:44:53)

Chłop wyszedł ze wsi ale wieś z chłopa nigdy.

-yyy (2011-09-21 12:43:51)

Chodzi oczywiście o wydawanie pieniędzy w "błoto"./Uzupełnienie komentarza poniżej/.

-Ziutek (2011-09-21 12:42:31)

A ja wolę jak szambo płynie po ulicy. Taki mikroklimat.Tylko tych zabaw wiejskich mi brak , gdzie bufet był obficie zaopatrzony w bandaże i jodynę.
Może Nasz Jaśnie Panujący przywróci zabawy w plenerze.

-yyy (2011-09-21 12:38:15)

To się nazywa gospodarka!wydawanie unijnych i gminnych w "błoto".
Ktoś w końcu powinien z tego się rozliczyć.

-Korfanty (2011-09-21 12:37:39)

Remont ulic naszego miasta jest potrzebny, gdyż żyliśmy jak w średniowieczu. Brak kanalizacji itp. urządzeń.Może większości mieszkańców Buska stan taki odpowiadał bo mogli sobie powspominać młodzieńcze lata z okolicznych wiosek gdzie jedyną atrakcją to był przejeżdzający samochód na polnej drodze a w sobotę wiejska zabawa z mordobiciem.
REMONT ULIC BUSKA JEST POTRZEBNY TYLKO NIECH OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA WYKONANIE RUSZĄ TYŁKI Z ZA BIUREK. ABY ZA DWA LATA ZNOWU NIE TRZEBA BYŁO WYMIENIAĆ KOSTKI CHODNIKOWEJ ALBO ZRYWAĆ ASFALT BO ZAPOMNIANO WSTAWIĆ RURĘ KANALIZACYJNĄ.

- (2011-09-21 10:52:48)

Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził.

- (2011-09-21 09:09:59)

juz widac jaka to bedzie rewitalizacja.Polożyli nowy chodnik kolo apteki naprzeciwko szkoly 1 to juz zostal rozkopany pewnie majster flaszke zakopal, nowa nitka asfaltu na kilinskiego juz latana bo trzeba bylo dziury znowy kopac moze rur zaponieli polozyć Masakra a krawezniki na pocztowej chyba pijane bo zaczely przechylac sie w kierunku drogi.TO BEDZIE JEDNA WIELKA PROWIZORKA KOLESIE MUSZA WZIASC KASE BY POTEM ZNOWU POPRAWIAC ITD

- (2011-09-20 22:46:12)

To że jest remont nie zwalnia kierowców z przestrzegania zasad kodeksu drogowego.Osoby piesze są traktowane przez niektórych kierowców jak intruzi pasy wyznaczające przejście dla pieszych to najlepsze miejsce do parkowania przykładem tego są okolice Ośrodka Zdrowia,aby dojść trzeba schodzić z chodnika na jezdnię znaki pionowe oznaczające przejście leżą w trawie obok kiosku Ruchu.Polecam to miejsce Straży Miejskiej i Policji szczególnie teraz przy nasileniu ruchu w związku z ostatnimi zmianami.

-PKS (2011-09-20 19:44:25)

HEJ jak zamykacie drogę na odcinku i stawiacie tam policjanta to ruszcie te tyłki bo z głowami to za późno i tam gdzie jest możliwy objazd typu Batorego zebrać tam parkujące pojazdy.
Panie burmistrzu i szanowni komendanci policji i st.miejskiej jest są korki ale gdzie jest możliwy przejazd to stoja zaparkowane byle jak pojazdy.
Do roboty i na byle prostej przegonić te samochody co stoją na ulicach niech inni mają w tym bałaganie prawo dojechać to PKS czy Muszkieterem.No do jaSNE CZY TO TAKIE TRUDNE, ŁATWIEJSZE NIŻ NIŻ WASZE PLAKATY WYBORCZE.

-PKS (2011-09-20 19:44:24)

HEJ jak zamykacie drogę na odcinku i stawiacie tam policjanta to ruszcie te tyłki bo z głowami to za późno i tam gdzie jest możliwy objazd typu Batorego zebrać tam parkujące pojazdy.
Panie burmistrzu i szanowni komendanci policji i st.miejskiej jest są korki ale gdzie jest możliwy przejazd to stoja zaparkowane byle jak pojazdy.
Do roboty i na byle prostej przegonić te samochody co stoją na ulicach niech inni mają w tym bałaganie prawo dojechać to PKS czy Muszkieterem.No do jaSNE CZY TO TAKIE TRUDNE, ŁATWIEJSZE NIŻ NIŻ WASZE PLAKATY WYBORCZE.

-tbu (2011-09-19 09:11:48)

Coś mi tu nie gra - wyjazd z Placu Zwycięstwa przez Pocztową nie będzie już możliwy - od jakiegoś tygodnia uniemożliwia to nowy chodnik i chyba nie jest to rozwiązanie tymczasowe. Do Pocztowej można się dostać teraz tylko z Kilińskiego.

-mądruś (2011-09-17 18:24:34)

opis robót taki i siaki, a mapki jakby nie od tego.
Ta mapka Buska też nie do końca aktualna;)

-hejter (2011-09-17 11:53:21)

No to zmoczyłeś...

- (2011-09-16 19:23:31)

no. i pewnie każdy będzie wyzywał władze od potopu świata, bo ludzie myślą, że wystarczy pstryknąć palcami i wszystko będzie gotowe. cierpliwości życzę.

-BringIt (2011-09-16 18:04:15)

No to teraz przygotujmy się na shitstorm w komentarzach. Ja już biegnę po popcorn, bo hejterzy zaraz się zlecą. Będzie zabawnie.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry