swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

I Otwarte Mistrzostwa Polski Klubów Gwardyjskich w Boksie – Busko 2011. (retransmisja)

Dodane: AT Data: 2011-09-06 10:48:03 (czytane: 32707)  Wersja do druku

Blisko sześćdziesięciu zawodników z dwunastu klubów rywalizowało w dniach 3 – 4 września w Bokserskich Otwartych Mistrzostwach Polski Klubów Gwardyjskich kadetów i juniorów zorganizowanych po raz pierwszy od 23 lat przez Klub Bokserski „RING” Busko i Polską Federację Sportu „Gwardia”.

Zawody rozegrane w hali PMOS na profesjonalnym o standardzie olimpijskim ringu wykonanym na zlecenie Fundacji Pokusów i przekazanym na własność buskiego klubu przez prezesa Stowarzyszenia Stefana Rachwalskiego.

Rywalizację obserwowali prezes Polskiego Związku Bokserskiego – mistrz olimpijski w boksie Jerzy Rybicki wraz z kolejnym mistrzem i wicemistrzem olimpijskim wywodzącym się rodzinnie z Piasku Wielkiego gm. Nowy Korczyn Józefem Grudniem, Włodzimierz Ciaś prezes Polskiej Federacji Gwardia z Warszawy, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba, która w asyście przedstawicieli władz klubu, gospodarzy miasta i powiatu oficjalnie otwarła pięściarskie zmagania. Wśród gości zawodów był pełniąc także rolę sekundanta zawodowy Mistrz Świata Federacji TWBA Dariusz Sęk prowadząc do boju zawodniczkę z Tarnowa.

boks009.jpg

boks010.jpg

Gospodarz turnieju „RING” Busko do rywalizacji wystawił ośmiu pięściarzy, którzy spisali się „na medal” wywalczając dla naszych barw sześć tytułów mistrzowskich Mistrza Polski i jeden wicemistrzowski.

Nasi bokserzy: waga 69 kg Damian Kaszuba został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw a Marcin Marcinkowski waga 52 kg najlepszym technikiem w kategorii kadetów. Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju ufundował  Prezes "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. Wojciech Legawiec

Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju Romana Sobczaka dla najlepszego kadeta turnieju trafił do Dawida Iwińskiego waga 80 kg z klubu Walter Rzeszów.

boks001.jpg 


W zgodnej opinii mistrzów olimpijskich, trenerów obserwujących pojedynki, najbardziej zacięte i najładniejsze pod względem techniki walki, bokserskich umiejętności i zaawansowania stoczyli członek kadry narodowej, aktualny Wicemistrz Polski juniorów Tomasz Smerdel waga 52 kg z klubu Gwarek Łęczna, Damian Nowak, Damian Kaszuba z klubu RING Busko a porywający pojedynek Marcina Marcinkowskiego RING Busko z Sebastianem Babiarzem z Gwarka Łęczna uznano za walkę najbardziej obiecujących na przyszłość i zdolnych kadetów.

boks002.jpg 

boks003.jpg 

boks004.jpg 


Naszych zawodników do tych mistrzostw przygotowywali i prowadzili w czasie zawodów trenerzy Zdzisław Patalita, Mariusz Dziura i Paweł Karolczak. Dwudniowe zawody były przygotowane przez organizatorów i gospodarzy wzorowo a uczestniczące w Mistrzostwach ekipy nie mogły się nachwalić gościnności, oprawy i prowadzenia zawodów nie spotykanych podczas innych zawodów rangi krajowej, w których uczestniczyli.

W niedzielnych finałach zwyciężyli zdobywając tytuły Mistrzów Polski w kolejności: w kategorii kadetów – waga 52 kg Marcin Marcinkowski (Ring Busko) po wygraniu pojedynku w stosunku 3:0 z Sebastianem Babiarzem (Gwarek Łęczna), waga 54 kg Rafał Pląder (Wisła Kraków) wygrana 3:0 z Adrianem Krawcem (Walter Rzeszów), waga 63 kg Sebastian Reszka (Gwardia Wrocław) po wygranej 3:0 z Kamilem Zającem (Ring Busko), waga 66 kg Dariusz Koral z Nowego Sącza po wygranej 3:0 z Jakubem Ciebierą (Gwardia Wrocław), waga 70 kg Daniel Dudek (Walter Rzeszów) po wygranej 2 : 1 z Kamilem Wawruszczakiem z Nowego Sącza, waga 75 kg Błażej Surowiec (KSZO Ostrowiec) po wygranej 3 : 0 nad Konradem Pisarskim (Walter Rzeszów), waga 80 kg Dawid Iwański (Walter Rzeszów) po wygranej przez przewagę w III rundzie nad Leonardem Łuczyńskim (Gwardia Wrocław).

boks005.jpg 

boks008.jpg 


Emocjonujący był finał kobiet, gdzie w wadze 54 kg Zuzanna Kaczmarczyk (Wisła Kraków) wygrała przez przewagę z Iwoną Pudło (Tiger Tarnów). W kategorii juniorów - waga 52 kg Tomasz Smerdel (Gwarek Łęczna) pokonał przez przewagę w II rundzie Mateusza Ćwira (Gwardia Wrocław), waga 56 kg Mateusz Strugała (Gwardia Wrocław) po wygraniu 3 : 0 z Danielem Bociańskim z Nowego Sącza, waga 56 kg Dariusz Rabenda (Ring Busko) po wygraniu przez przewagę w I rundzie z Patrykiem Gidzińskim (Gwardia Wrocław), waga 60 kg Damian Nowak (Ring Busko) po twardej walce z bardzo mocnym przeciwnikiem i wgranej 3 : 0 z Szymonem Domoniem (Wisła Kraków), waga 69 kg Damian Kaszuba (Ring Busko) po równie twardej, przepięknej technicznie wygranej 3 : 0 walce z Tomaszem Stępniem (Boks Ożarów), waga 75 kg Mateusz Radkosz niezrzeszony po wygraniu 3 : 0 z Pawłem Bielicem z Nowego Sącza.

boks006.jpg 

boks007.jpg 

W sobotnich finałach tytuły mistrzowskie dla Buska wywalczyli – waga 81 kg Michał Marek i waga 91 kg Arkadiusz Małochleb.

"Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. zapewniło dla uczestników wodę mineralną Buskowianka.
 

fotoreportaż
Foto: Robert Gwóźdź
                  Sebastian Jankowski

/Robert Gwóźdź/


Uwaga:
Zapraszamy na retransmisję Mistrzostw w naszej w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
Kliknij i oglądaj


Terminy emisji:

07 września - godz. 12,00 , 17.30
08 września - godz. 12,00 , 17.30

Uwaga - istniej możliwość zamówienia relacji w formacie DVD - szczegóły wkrótce.

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-do Duma Buska (2011-09-11 09:01:58)

O tak z Buskiego boksu cieszymy się to obecnie duma Buska.

- (2011-09-10 21:49:52)

7 Mistrzów, 1 v-ce i 1 brązowy medal
DUMA BUSKA

- baczny do perla (2011-09-10 10:44:13)

Mnie wychodzi ,że zawodnicy Ringu Busko-Zdrój zdobyli 7 tytułów Gwardyjskich Mistrzów Polski.

-Perla (2011-09-08 22:26:47)

Kocham busko za stworzenie silnego boksu 6 tytułów Gwardyjskich Mistrzostw Polski to wielki sukces!!!!!!!

-fanka boksu (2011-09-08 21:14:31)

kiedy następne zawody?

-tarka (2011-09-08 14:26:42)

dajcie spokój robertowi przecie nie jest to zawodowy dziennikarz -odwalił sporo roboty.w jego imieniu przepraszamy .wszyscy wiedzą,że bank spółdzielczy w busku wspiera bokserów buskich od kilku lat a nawet nieodpłatnie prowadzi im konto.panie karwat i romanowska wśród wielu innych otrzymały piękne statuetki od buskich pięściarzy w dowód uznania za wieloletnią pomoc.pieściarze otrzymali też od Banku atestowane rękawice bokserskie które pani Romanowska wręczyła po zakończeniu meczu Tego to momentu panu robertowi nie udało się utrwalić.

- (2011-09-08 12:27:35)

Bardzo ładne walki, moim zdaniem buscy bokserzy walczyli jakby byli o wiele lepsi od przeciwników.
Niech zawodnicy patrzą na na gości i biorą z nich przykład, bo było dwóch MISTRZÓW OLIMPIJSKICH !!!

-Obserwator (2011-09-07 22:27:18)

Do poprzednika.Masz rację,Legawiec za grosze wręczał puchar i było to najważniejsze,zdaniem Gwożdżia wydarzenie,ale jak przewodnicząca Rady Nadzorczej BS w Busku-Zdroju Irena Romanowska wręczała rękawice bokserskie to schowano to pod dywan,nie wspomnę oPanu Sasie,który daje zawsze dużo. Legawiec to przecież pSl musi być na pierwszym miejscu,bo nie było Kolarza.

- (2011-09-07 21:34:33)

Byłem na zawodach i widziałem co kto ufundował i co kto wręczał,dlaczego są przekłamania.Dwa puchary i nic więcej? Gdyby coś fundował Kolarz czy Jarubas to Gwóżdż by wiedział co z tym zrobić, ale co nie dotyczy PSL jest skrzętnie zakłamywane.

-- (2011-09-07 18:39:17)

Logo klubu na plandece zajebiste.

-Kamila (2011-09-07 18:37:29)

Panie Marku niech pan puści nagrania z walk wiele osób nie mogło ich obejrzeć.

-ZawoDnik (2011-09-07 09:19:54)

Mam pytanie czy będą nagrania z walk ?
Jeżeli będą to proszę o linka czy coś w tym stylu..
Dziękuję z góry !!

-Rolan (2011-09-06 22:05:23)

Pani Wojewoda była na 1 cześć Mistrzostw to znaczy ,że doceniła wagę przedsięwzięcia brrrrrrrrrrawo Pani Bożentyno.

-Zawiedzony kibic (2011-09-06 22:02:10)

Burmistrz Sikora to fan boksu a nie było go na Mistrzostwach.Wąsowicz zawsze był do końca.

- (2011-09-06 19:21:09)

Czy policja już przestanie używać pałek a będzie lać tylko pięściami ludzi?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry