swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Witaj szkoło! (fotoreportaż)

Dodane: AT Data: 2011-09-01 15:21:08 (czytane: 16927)  Wersja do druku

Dziś, dla 215 tysięcy uczniów w województwie świętokrzyskim rozpoczął się nowy rok szkolny, który będzie trwał aż do 29 czerwca 2012r.

 

rok_szkolny001.jpg 

rok_szkolny002.jpg 

rok_szkolny003.jpg 

rok_szkolny004.jpg 

rok_szkolny005.jpg 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze szkół z Buska-Zdroju.

 

fotoreportaż

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-* (2011-09-03 11:08:29)

przykłady ,,stosownych,, ubiorów na inaugurację roku szkolnego sa na fotografiach nr: 26, 27, 29, 44, 56,
59, 66, 77, 84, 99.......

-* (2011-09-02 23:10:50)

fotka 10/127

-* (2011-09-02 20:44:40)

Nie dostrzegam nic nie stosownego w ubiorach dzieci i młodzieży na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Ubrania czyste, odprasowane - może tylko jedna sukieneczka - ta biała na ostatniej fotce zbyt skąpa... ale nogi pierwsza klasa do samej ziemi.
Więc w czym rzecz "olo"---- nie czepiaj się.
Zdecydowanie gorzej wyglądają stroje rodziców jak na taką uroczystość ich dzieciaków.Tu dominuje bezguście i ignorancja.

-ale.. (2011-09-02 18:05:22)

nie oglądajcie się na innych, zacznijcie od siebie

-do olo (2011-09-02 16:14:12)

olo wszystko by bylo jak by zakonnice uczyly w szkolach.kosciol tez powiniem zyc w ubustwie a jak widac zloto bryki ibiedne dzieci

- (2011-09-02 15:41:09)

ze zdjęć wynika że rok szkolny rozpoczął się tylko w jednej szkole

-olo (2011-09-02 15:24:51)

szkoła ma uczyć i podobno wychowywać. Czyli np objaśniać jak się zachowywać w określonych sytuacjach, jak ubierać itp
Powinni to oczywiście czynić rodzice, ale ich nie miał kto nauczyć że trzeba mieć chusteczkę do nosa a buty nalezy czyścic. Nie miał tych rodziców kto nauczyć jak rozmawiać, jak się witać a jak żegnać. Więc duże zdanie ma do zrobienia szkoła. I jednym z zdań jest kwestia odpowiedniego do sytuacji ubioru czyli jak nalezy a jak się nie powinno ubierać na dana sytuację. Szkoła powinna jasno okręlicbiór na uroczystości szkolene. Ubiór uczni a także nauczyciela. Chodzi o uzyskanie tym ubiorem pewnego ładu, poszanowania
chwili czy osób. Wyobrażmy sobie dyrektora na rozpoczęciu nauki ubranego w wyświechtane dżinsy i rozchełstaną koszulę. Albo nauczycielkę co to jeszcze tkwi w klimacje wakacyjnym wiec odsłoniła pępek. A po drugiej stronie
nic nie przeszkadza aby w tym uroczystym dniu obowiązywały np białe koszule i cemne spodnie czy spódnice czy wreszcie spódnico- spodnie. Ale bez biżuterii, bez makijażu, bez koszul z nadrukami itp Wprowadzenie takiego ładu będzie widocznym sygnałem że szkoła uczy bszcunku do własnego święta.

-7 (2011-09-02 11:41:06)

nie chodzi i zakup garnituru dla ucznia zwłaszcza pierwszej klasy. Zresztą akurat ci uczniowie wyróżniali się schludnym i odświętnym ubiorem.Chodzi o zaznaczenie ubiorem wyydarzenia.Niekoniecznie to zaznaczenie ma być za pomocą wyświechtanych dżinsów,spodni bojówe z krokiem przy ziemi, fryzurą co widziała nożyczki przed wakacjami,butami na obcasię 10 cm i leginsach.Chamowo będzie narzucać swój styl i rzecz w tym aby się to nie rozprzestrzeniało

-Rodowity (2011-09-02 11:09:37)

Dzieciaki małe i duże wyglądacie ślicznie.Grzegorz ale Ty urosłeś przez te wakacje.

-do Olo (2011-09-02 10:38:12)

Olo Ty bucu,maluszki wyglądają przepięknie, a jak Ci się nie podoba to spierniczaj do komunistów, tam jest jednakowo.Śniadanie dla ucznia jest ważniejsze jak jego strój.

-zuza (2011-09-02 08:35:25)

Olo!
To straszne co piszesz.Przeciez te dzieci juz wygladaja jak ja i moja klasa na zdjeciu z lat 70-tych a tobie jeszcze sie nie podoba .?

-do olo (2011-09-02 07:42:26)

olo a moze nie kazdego rodzica stac na zakup garnituru dla dziecka bo sama wyprawka dziecka do szkoly 10-12 latka to wydatek z rzedu 1000zł dolicz jeszcze garniturek za 300zł ktory nalozy z 5 razy bo wyrosnie dziecko zaraz z niego 1300zł przy zarobkach 1350 zł miej dwojke dzieci oplac wszystko to co zostaje na zycie

-PAWEŁ (2011-09-02 07:35:02)

jak mi sie wydaje na trzecim zdjeciu druga dziewczyna od lewej u dolu to nie czasem miss radzanowa lub startowala

- (2011-09-02 06:25:53)

a gdzie były nasze lokalne vipy??? którą szkołę zaszczycili????
Pewnie z pełnoletnimi uczniami - wybory tuż tuż....

-mądruś (2011-09-01 21:03:51)

przy okazji inauguracji trzeba wspomnieć o bezpieczeństwie tych dzieci i tej młodzieży.
Otóż: dlaczego nikt z władz miasta i powiatu nie zadba by przy skrzyżowaniach ważnych ulic z obwodnicą (Stawowa, Łagiewnicka, Widuchowska)nie było na niej wysepek ??? Wiele gmin ma to już za sobą? Czy trzeba czekać na ofiary śmiertelne ???

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry