swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Szkoła w Szczaworyżu jak nowa.

Dodane: AT Data: 2011-08-12 11:42:23 (czytane: 14742)  Wersja do druku

O potrzebie remontu Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu mówiło się od dawna. Zabiegali o to i dyrekcja szkoły, sołtys wsi, a także buscy radni.

Efektem tych zabiegów jest podpisana 9 sierpnia 2011 roku umowa na wykonanie projektu przebudowy budynku szkoły w Szczaworyżu.

Wśród założeń projektowych przewidziano między innymi: wzmocnienie fundamentów budynku, wykonanie nowych stropów, wymurowanie ścian zewnętrznych i działowych na piętrze, wykonanie więźby dachowej oraz położenie nowego dachu.

szkola_szczaworyz.jpg 

Ponadto w szkole wymienione zostaną okna i drzwi, wewnętrzna instalacja: c.o., wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Położone zostaną również posadzki. Cały budynek będzie ocieplony, wykonana zostanie nowa elewacja. Pomyślano także o odpowiednim zagospodarowaniu terenu wokół budynku.

Prace projektowe potrwają do końca bieżącego roku. Szkoła zyska nowe oblicze, będzie z powodzeniem służyć dzieciom i lokalnej społeczności przez następne lata.

/EHR/
Źródło: www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (15)
     

-uczeń (2011-08-16 10:42:31)

jak to wszystko działa zwalnia sie nauczycieli z takim starzem ? Za to trzeba sie wziąśc ! UKŁADY I UKŁADZIKI.

-uczeń (2011-08-15 11:56:21)

japa koniu!

-uczeń (2011-08-14 19:49:26)

do- jak bys byla uczniem to bys tak o tych zwolnionych nauczycielach nie pisala :00 ojojoj strasznee!!!!

-hehehe (2011-08-14 12:25:02)

tak co to za szkola gdzie klasa liczy 4 osoby bez przesady i na co ida pieniadze wieksze szkoly likwidowali

- (2011-08-13 20:45:03)

Do "ucznia"

Sam jesteś wieśniak. Ja też byłem uczniem i bardzo mile ją wspominam łącznie z gronem pedagogicznym które teraz zostało po tylu latach ot tak zwolnione. Jakoś sobie nie mogę wyobrazić likwidacji tej szkoły. Smród i bród który mówisz to chyba robiłeś ty czereśniaku, bo ja tego nie widziałem, i nie widzę bo czasem ją odwiedzam.

-uczeń (2011-08-13 16:25:18)

Ta szkola powinna byc juz dawno zlikwidowana.SMROD i BRÓD!! nawet dofinansowania na kolonie nie mieli wiesniaki!!

- (2011-08-13 14:30:36)

Przecież instalacja co była tam robiona nie tak dawno.

-mądruś (2011-08-12 21:14:54)

ależ oczywiście że remont to pod nowych właścicieli już. Nie ma to jak tradycja - polska tradycja :)

-ehhh (2011-08-12 20:57:07)

no własnie do nich mam pretensje. do nikogo innego:)

-Kasia (2011-08-12 19:39:50)

...dlaczego w takim razie zwolniono już niektórych nauczycieli...o tym należy napisać specjalny artykuł w jaki sposób traktuje się nauczycieli z wieloletnim stażem...

-kasia (2011-08-12 19:35:45)

...najpierw remont i to kapitalny,a potem w dobre ręce za grosze...skąd to znamy?Przecież całą Polskę w ten sposób się prywatyzuje...

-stary grzyb (2011-08-12 12:32:53)

To niech sobie instalacje centralnego ogrzewania mało używaną wymontują ze szkoły w Piasku bo tuż po remoncie tez została zlikwidowana

- (2011-08-12 12:24:37)

ta też podzieli los tej ze Skotnik - kwestia czasu.....

-do poprzednika (2011-08-12 12:03:40)

miej pretensje to tych co ja zlikwidowali

-ehhh (2011-08-12 11:58:19)

szkoła w Skotnikach była w o niebo lepszym stanie a została zlikwidowana. to widzę że kasa została zaoszczędzona

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry