swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Ośrodek turystyczno-kulturalny dla Gadawy.

Dodane: AT Data: 2011-08-08 10:17:03 (czytane: 14211)  Wersja do druku

Trwają intensywne prace przy budowie ośrodka turystyczno-kulturalnego w Gadawie. Wykonano już roboty konstrukcyjne stropu, jak i częściowe ogrodzenie placu. Na dzień dzisiejszy budynek został podciągnięty pod strop, który w najbliższym czasie zostanie zalany, co pozwoli na postawienie konstrukcji więźby dachowej.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych prace na budowie postępują zgodnie z harmonogramem.

Ośrodek będzie pełnił wielorakie funkcje związane z działalnością turystyczno- kulturalną. Jego powierzchnia wyniesie ok. 110 m2. Ponadto obiekt zostanie wyposażony m.in. w sprzęt sportowy, audio-video, biurowy. Przy ośrodku powstanie też plac zabaw z huśtawkami, piaskownicą i zjeżdżalnią.

 

osrodek_gadawa.jpg


Na realizację inwestycji gmina Busko-Zdrój pozyskała dofinansowanie w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" - „Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013".

EHR
Fot. WT

Źrodło: www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-Ralf (2012-01-12 12:16:33)

Gdzie jest inspekcja pracy i nadzór budowlany - takiego syfu na budowie to dawno nie widziałem a poza tym drabina jest odrobinę za krótka

-do poniżej (2011-08-12 18:29:09)

Przyjmuję zakład.O co?

-Wolska (2011-08-12 11:51:23)

Założę się, że do poniżej jest z Pisu.

-Rodowity (2011-08-12 10:15:53)

Nie musimy robić plebiscytów my wiemy kto jest kto.

-do poniżej (2011-08-12 10:13:02)

Nie mamy kompleksów,ja tylko chciałem pokazać różnicę między nami,a Wami.Rodowici Was pozdrawiają.

-Smerf (2011-08-10 17:47:25)

Zróbcie sobie plebiscyt na prawdziwego buszczanina:) Haha śmieszne są te wasze rozprawy. Buszczanin w mojej opinii powinien oznaczać człowieka których kocha miasto Busko-Zdrój i robi wszystko co może dla jego rozwoju. Obawiam się że w przypadku takiej definicji byłaby nas garstka:) Ludzie którzy szukają tytułów jak warszawiak, buszczanin to najczęściej mają jakieś kompleksy z racji swojego pochodzenia. Co do tego ośrodka to kolejny punkt utopii Piotr Fantasty Wąsowicza. Ile człowieku zmarnowałeś publicznych pieniędzy?? Powinniśmy postawić Cię przed Trybunałem Stanu za te twoje nic nie wnoszące głupie wydatki!!!

-_ (2011-08-09 12:43:13)

Niestety Kolego. Nie mam zielonego pojęcia gdzie leżą wspomniane przez Ciebie Przymiarki, Kaczowy i Dodatki. I szczerze powiem, nie mam nawet zamiaru zawracać sobie tym głowy.

-do poniżej (2011-08-09 10:50:11)

"Urodzony Buszczaninie" jak siebie nazywasz,a wiesz gdzie leżą Przymiarki,Kaczowy czy Dodatki.O Łowiska czy Wole nie pytam bo te znają wszyscy.I tym się różnimy my Rodowici Busczanie,od tych mieszkających w Busku. I nie miałem zamiaru łapać Ciebie za słówka.Pozdrawiam.

-n (2011-08-09 07:52:22)

Niestety kolejne pieniądze zmarnowane!!!

-oo7 (2011-08-08 21:02:40)

Ciekaw jestem czy "redaktor" który pisał ten tekst, ma chociaż maturę.Sądzac ze stylistyki miał zapewne sporo nieobecności na polskim.
Panie MC, prosiłbym o większą staranność w doborze tekstów, i wcale nie chodzi mi tu o tematykę.Mogą to czytać tacy, którzy pomyślą że tak ma być.

-_ (2011-08-08 19:59:52)

Jeśli łapiemy się za słówka nie podejmując tematu to chodziło mi o "rodowitego". Niekiedy tak jest, że słówko inne się zapląta.
Nie zmienia to faktu, że "wy" z Buska zawsze wiedzieliście gdzie leży Gadawa ale "my" już niestety nie.

-do poniżej (2011-08-08 18:37:06)

Co to znaczy Kolego "urodzonym Buszczaninem"?Ja nieurodzonych Buszczan nie znam.

-_ (2011-08-08 16:12:58)

Jestem Kolego urodzonym Buszczaninem. I gdyby nie google nigdy pewnie nie dowiedziałbym się o miejscowości Gadawa. A Benia z Gadawy niestety nie znam.

-do poniżej (2011-08-08 14:19:14)

Jesteś z Buska,czy mieszkasz w Busku?My z Buska zawsze wiedzieliśmy gdzie leży Gadawa.Beniu pozdrawiamy.

-7 (2011-08-08 12:50:18)

/cyt/ ,,...budynek został podciągnięty pod strop, który w najbliższym czasie zostanie zalany..,,

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry