swietokrzyskie.info

Piątek, 29 września 2023, Do końca roku 93 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Dożynki Powiatowo-Gminne Solec-Zdrój 2023

Dnia: 27 08 2023, godz.

Miejsce: Solec-Zdrój

Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz Wójt Gminy Solec-Zdrój zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne Solec-Zdrój 2023, które odbędą się w dniu 27 sierpnia 2023 r. w Solcu-Zdroju w godzinach od 13:30 do 24:00 na terenie stadionu przy ul. Partyzantów w Solcu-Zdroju.

Starostami dożynek będą Pani Agnieszka Brzezińska i Pan Marcin Stanek. Uroczystość tradycyjnie rozpocznie Msza święta w Kościele Św. Mikołaja Biskupa i Wyznawcy w Solcu-Zdroju, po czym nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy.

Zobacz

Kolejny punkt uroczystości to część obrzędowa, w czasie której będą zaprezentowane delegacje wieńcowe biorące udział w konkursie powiatowym na ,,NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY”. Eliminacje powiatowe wyłonią reprezentanta Powiatu Buskiego na XXIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się w dniu 10 września br. w Tokarni. Zostaną również wręczone nagrody i odznaczenia.

W części artystycznej zaplanowaliśmy występy lokalnych kapel i zespołów ludowych. Wystąpią między innymi: Buskowianie, Pacanowianie i zespół wokalny Korczynianie nad Nidą. Na zakończenie dożynek zapraszamy na zabawę taneczną do północy przy muzyce Zespołu „RELAX”.

Ponadto Organizatorzy zapraszają na wystawę rolniczą, kiermasze, wesołe miasteczko z darmowymi dmuchańcami dla dzieci.

 starostwo_logo_podpis.jpg

 


Odslon: 6933

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2023-09-29, godz:

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.

Wróć do góry