swietokrzyskie.info

Środa, 05 października 2022, Do końca roku 87 dni Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Be or not to be... - wystawa malarstwa

Dnia: 01 09 2022, godz.

Miejsce: Busko-Zdrój

Malarstwo pochodzącej ze Stalowej Woli Marzeny Kaspieruk od września w Domu Zdrojowym kompleksu #TężniaBusko. Wystawa pod tytułem "Be or not to be" będzie prezentowana do 30 września 2022. W tym też dniu zapraszamy na spotkanie z autorką.

Zobacz

Malarstwo Marzeny Kaspieruk jest odzwierciedleniem osobistych refleksji, metafor i emocji, które stały się impulsem i inspiracją do stworzenia cyklu obrazów. Dominującym środkiem wyrazu artystycznego jest kolor, który przenika, zaciera kształty albo je podkreśla, buduje głębię obrazu, perspektywę, formę. "Be or not to be" - "być albo nie być" to wyrażanie emocji, poszukiwanie własnej głębi osobowości, co właściwie zinterpretowane i połączone przez artystkę daje niesamowite efekty na płótnie.

Artystka ukończyła UMCS w Lublinie na Wydziale Artystycznym w pracowni prof. Walentego Wróblewskiego gdzie otrzymała dyplom w 2019 roku.  Jest autorką dziesięciu wystaw indywidualnych, brała też udział w wielu wystawach zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. W roku 2019 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: busko.pl


Odslon: 1244

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2022-10-08, godz: 17:00

Mecz HLB TĘŻNIA Busko-Zdrój vs SMS ZPRP III Kielce

W sobotę 8 października o godz. 17:00 zapraszamy na mecz o mistrzostwo II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. HLB TĘŻNIA Busko-Zdrój zagra z SMS ZPRP III Kielce.

Wróć do góry