swietokrzyskie.info

Piątek, 27 maja 2022, Do końca roku 218 dni Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Historia w drewnie ukryta - wystawa na Zamku Królewskim w Chęcinach

Dnia: 11 12 2021, godz.

Miejsce: Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach, majestatycznie wznoszący się nad miastem, stanowi niekwestionowaną atrakcję turystyczną oraz wizytówkę Ziemi Świętokrzyskiej.

ego bogata historia, wspaniała średniowieczna architektura oraz fantastyczne położenie, nie tylko strategiczne, ale i krajobrazowe, niejednokrotnie na przestrzeni dekad dawały natchnienie twórcom: malarzom, fotografom, grafikom czy rzeźbiarzom. Miłośnicy sztuki mogą podziwiać liczne dzieła z chęcińskim zamkiem w tle lub w roli głównej, chociażby podczas corocznie organizowanych w miasteczku plenerów oraz wernisaży malarskich.

 Zobacz

Tym razem, już od najbliższej soboty 11 grudnia br. na zwiedzających ruiny zamku czekać będzie nie lada atrakcja w postaci wyjątkowej wystawy autorstwa Andrzeja Wójtowicza. Wspaniałą twórczość tego chęcińskiego artysty będzie można oglądać przez kilka tygodni. Przepięknie rzeźbione w drewnie postaci oraz budowle inspirowane Zamkiem Królewskim w otoczeniu murów tej warowni tworzą niesamowity klimat obcowania ze sztuką, architekturą oraz historią. Niezwykle cenną wartością dodaną całej wystawy będzie prezentacja prześlicznych szopek Bożonarodzeniowych, również w wykonaniu Pana Wójtowicza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do podziwiania dzieł sztuki drewnianej wystawianej od najbliżej soboty na Dolnym Dziedzińcu Zamkowym w godzinach od 9:00 do 15:00. Zwiedzanie wystawy udostępnione jest w cenie biletu wstępu na zamek.

/Zamek Królewski w Chęcinach/


Odslon: 19074

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2022-05-28, godz:

Zapraszamy na 14. OFP im. Wojtka Belona

Już w najbliższy weekend serdecznie zapraszamy na 14 Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina".

Wróć do góry