Wczoraj staszowscy policjanci uroczyście obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz zostali wyróżnieni odznakami ”Zasłużony Policjant” i Medalami „Za długoletnią służbę”.
Uroczystości obchodów Święta Policji rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji wszystkich policjantów i pracowników Policji w Kościele przy Klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach. Dalsze uroczystości miały miejsce na auli Pustelni Złotego Lasu. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i władz samorządowych.
Wszystkich zebranych na auli Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach powitał mł.insp. Tomasz Śliwiński Komendant Powiatowy Policji w Staszowie.
Ważnym punktem obchodów było uroczyste uhonorowanie policjantów odznaczeniami państwowymi i resortowymi. W pierwszej kolejności wyróżniono funkcjonariuszy odznaczeniami Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W uznaniu za zasługi w zakresie ochrony i bezpieczeństwa publicznego zostały nadane Odznaki Zasłużony Policjant. Natomiast za długoletnią służbę dwaj funkcjonariusze staszowskiej policji odznaczeni zostali Medalem Złotym i Srebrnym.
Podczas uroczystości 35 policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach mł.insp. Waldemar Wódkowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Staszowie mł.insp. Tomasz Śliwiński wręczyli nominacje na wyższe stopnie policyjne. W korpusie aspirantów awanse otrzymało 17 policjantów a w korpusie podoficerów 18.
W swoim wystąpieniu Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach dziękował i gratulował funkcjonariuszom staszowskiej policji za profesjonalizm oraz pracę na wysokim poziomie. - Z okazji Święta Policji gratuluję awansów i życzę Wam wszystkiego dobrego, składam również najlepsze życzenia Waszym rodzinom i bliskim dziękując im za wyrozumiałość i cierpliwość – powiedział mł.insp. Waldemar Wódkowski

W trakcie trwania uroczystości w stronę wszystkich funkcjonariuszy skierowano wiele ciepłych, serdecznych słów oraz dziękowano za trud, odpowiedzialną i ciężką służbę na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców powiatu staszowskiego. Wśród składających życzenia byli między innymi Starosta, Burmistrzowie i Wójtowie Powiatu Staszowskiego.
Na zakończenie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Staszowie podziękował raz jeszcze wszystkim policjantom za wzorową służbę życząc jednocześnie powodzenia w dalszej realizacji życiowych planów.
Źródło: www.staszow.swietokrzyska.policja.gov.pl