Gmina Solec-Zdrój wraz z 9-cioma gminami, partnerskimi ubiega się o dofinansowanie projektu pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
Gmina Busko-Zdrój pełni funkcję Instytucji Realizującej. Gminy Partnerskie to: Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica, Pińczów i Kije.
Zakres projektu obejmuje montaż kolektorów słonecznych w celu efektywnego pozyskania energii słonecznej do ogrzania ciepłej wody użytkowej.
W marcu br. została złożona do Władzy Wdrażającej Programy Europejskie w Warszawie Kompletna Propozycja Projektu, która w chwili obecnej podlega weryfikacji.
Przewiduje się, że umowa o dofinansowanie projektu zostanie podpisana w III kwartale b.r. Po podpisaniu umowy o dofinansowanie zostaną ogłoszone przetargi, w ramach, których będą wyłonieni wykonawcy robót.
Projekt będzie realizowany w latach: 2011 – 2014.
Aktualnie Gmina Solec-Zdrój rozpoczęła akcję rozsyłania do wszystkich osób, które wstępnie wyraziły chęć udziału w przedmiotowym przedsięwzięciu, formularzy wniosku o umożliwienie uczestnictwa w realizacji projektu.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, a które nie złożyły wstępnej deklaracji chęci udziału, po zapoznaniu się z niżej podanymi dokumentami mogą składać wnioski przystąpienia do projektu w Urzędzie Gminy w Solcu – Zdroju, ul. 1 Maja 10, 28-131 Solec – Zdrój w Referacie Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa pok. Nr 8 w terminie do 31 sierpnia 2011r. Osoby te zostaną wpisane na listę rezerwową.
W załączeniu:
1) Regulamin uczestnictwa
2) Formularz wniosku
3) Kryteria wyboru
4) Projekt umowy