Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 24-letnia mieszkanka Buska-Zdroju, która opiekowała się dwójką swoich 7-miesięcznych dzieci. O całym zdarzeniu policjantów poinformowała sąsiadka nieodpowiedzialnej matki.
W czwartek po godzinie 20-tej buscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że prawdopodobnie nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoimi dziećmi. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Na miejscu policjanci zbadali trzeźwość 24-latki. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie i w tym stanie opiekowała się swoimi córkami. 7-miesięczne bliźniaczki trafiły pod opiekę babci. Teraz o całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny.
Kilka minut później nietrzeźwa matka wszczęła awanturę domową. Tym razem policyjny patrol zabrał 24-latkę do policyjnego aresztu. Dzisiaj po wytrzeźwieniu złoży wyjaśnienia.
Być może nieodpowiedzialna kobieta usłyszy zarzuty o narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia swoich dzieci. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Źródło: http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl