Lato z Chopinem w Busku-Zdroju. (video)
2011-07-14 10:41:54

Lato z Chopinem co największy i najbardziej prestiżowy festiwal pianistyczny w regionie świętokrzyskim. Jego dyrektorem artystycznym jest profesor Barbara Hesse-Bukowska - światowej sławy pianistka i pedagog. Prowadzącym - Maciej Piotrowski -pianista, profesor UMFC w Warszawie.


W uroczej zabytkowej Sali Koncertowej Sanatorium Marconi
rozbrzmiewają piękne polonezy, mazurki, ballady, sonaty oraz inne
utwory fortepianowe kompozytorów z całego świata. Lato z Chopinem
gromadzi nie tylko melomanów z Buska-Zdroju, ale także kuracjuszy z
kraju i zagranicy, dla których muzyka staje się ważnym elementem
kuracji. Dotychczas w Festiwalu udział wzięli pianiści z 13 krajów
m.in. Białorusi, Brazylii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Japonii,
Kazachstanu, Litwy, Niemiec, Tajlandii* Polski. Rekordzistkami pod
względem liczby występów są Śviese Ćepliauskaite z Litwy oraz Shoko
Kusuhara z Japonii uhonorowane przez Towarzystwo Miłośników Buska
Srebrną Odznaką TMB za osiągnięcia artystyczne i umiłowanie naszego
miasta oraz za promowanie Buska-Zdroju w kraju i zagranicą. Z okazji
200 rocznicy urodzin F. Chopina cały muzyczny świat oddaje pamięć temu
wspaniałemu poecie dźwięków. W tegorocznym Lecie z Chopinem po raz
pierwszy wystąpią również laureaci konkursów - młodzi pianiści Małej
Akademii Chopinowskiej.


Zapraszamy serdecznie do korzystania z koncertów, w których będziecie
mieli Państwo okazję poznać nie tylko muzyczne dziedzictwo, które
zostawił nam Wielki Rodak Fryderyk Chopin, ale również muzykę innych
wspaniałych kompozytorów.

Życzymy Państwu niezapomnianych artystycznych wrażeń.


Miejsce: Busko-Zdrój Park Zdrojowy Sala Koncertowa w Sanatorium Marconi

Planowany termin:
  poniedziałek-piątek 18-29 lipca 2011 wstęp 15zł


 


zobacz plakat imprezy na rok 2010  wersja PDF


źródło: Centrum Kulturalno-Oświatowe Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.
źródło: www.busko.travel

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=9917