Sprawozdanie z sesji Rady Gminy
2011-07-13 08:26:24


W dniu 7 lipca br. w Urzędzie Gminy przy ul. Krakowskiej odbyło się
nadzwyczajne posiedzenie sesji Rady Gminy w Nowym Korczynie pod
przewodnictwem pani Wiceprzewodniczącej RG Anny Wiśniewskiej.



Ten tryb zwołania sesji wyniknął z konieczności natychmiastowego podjęcia przez Radę Gminy uchwały w sprawie przystąpienia do projektu inwestycyjnego pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Buskiego i Powiatu Pińczowskiego” oraz zabezpieczenia wkładu własnego.

srg_XI_2011_001.JPG 

Projekt na termomodernizację będzie realizowany wspólnie z Powiatem Buskiem oraz Gminami: Gnojno i Wiślica, planowane jest w ramach niego wykonanie termomodernizacji wraz z wymianą pokrycia dachowego Samorządowego Ośrodka Zdrowia w Nowym Korczynie. Całkowity koszt tej inwestycji zgodnie z kosztorysem to 531 785 zł, a wkład własny Gminy to 389 644 zł.

Druga uchwała rozpatrywana przez radnych dotyczyła wyrażenia opinii uchwały Rady Powiatu w Busku Zdroju w sprawie przekształcenia Zakładu Opieki Zdrowotnej w Busku Zdroju polegającego na likwidacji Oddziału Urologicznego. Rada w tej sprawie wyraziła negatywną opinię.

srg_XI_2011_002.JPG 

Zanim rozpatrzono w/w projekty uchwał pan Wójt przedstawił informację ze swojej  działalności miedzy sesjami. Poinformował m.in. o ogłoszeniu przetargu na sprzedaż lokalu po przedszkolu w Domu Nauczyciela w Brzostkowie oraz budynku po szkole w Piasku Wielkim i starej szkole w Ostrowcach, o zmianie dotychczasowej koncepcji rewitalizacji Nowego Korczyna na bardziej związaną z Rynkiem, o wysyłaniu informacji do mieszkańców o warunkach, na jakich można uczestniczyć w projekcie instalacji „solarów”, o podpisaniu 112 umów na budowę przydomowych oczyszczalni. Pan Wójt oznajmił także, że podpisano umowę z marszałkiem województwa na zakup samochodu dla OSP w Nowym Korczynie do 110tys. zł oraz z wykonawcą na bieżący remont mostu w Czarkowach.

Podczas wolnych wniosków Rada Gminy dyskutowała na tematy bieżące m.in. poruszono kwestię sporządzenia w przyszłości projektu na kanalizację sieciową w miejscowościach objętych aglomeracją, zagospodarowania otoczenia przy budynku Urzędu na ul. Buskiej wraz z budową placu zabaw przy przedszkolu oraz zmian w ustawie śmieciowej, która będzie obowiązywać wszystkie gminy w Polsce od nowego roku.  

Obsługa Rady Gminy
Monika Kulczyk




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=9908