W dniu 17 czerwca wybrano Najlepszego Dzielnicowego w powiecie pińczowskim.
Jury w składzie: Zbigniew Koniusz - Przewodniczący Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa, Janusz Zieliński - Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Andrzej Piekoszewski - dyrektor MOPS, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP - podkom. Tomasz Mitręga, reprezentant NSZZ Policjantów KPP w Pińczowie - mł. asp. Wojciech Jałocha i przedstawiciel „Tygodnika Ponidzia" na podstawie wybranych elementów pracy dzielnicowych, kandydatur zgłoszonych przez samorządy oraz własnej oceny i spostrzeżeń zadecydowano, że w konkursie na szczeblu wojewódzkim powiat reprezentować będzie sierżant Damian Stefaniec.
Jury musiało wybrać zwycięzcę spośród sześciorga policjantów tj. asp. sztab. Emil Tracz, post. Jolanta Krzak, mł. asp. Andrzej Brzeszcz, mł. asp. Wojciech Strączkiewicz, sierż. sztab. Jacek Pawelczyk i sierżant Damian Stefaniec. „Policjant nie powinien być oceniany na podstawie liczb i statystyk. Dzielnicowy często pełni rolę powiernika i spowiednika. Ważne, żeby potrafił współpracować z mieszkańcami swej dzielnicy i żeby efekty tej pracy było widać"- powiedział podkom. Tomasz Mitręga.
Źródło: http://www.pinczow.swietokrzyska.policja.gov.pl