Krystyna i Henryk Kuźniakowie zasadzili drzewo w buskiej Alei Gwiazd.
2011-07-09 10:05:51

6 lipca 2011 r. Henryk Kuźniak, kompozytor muzyki filmowej, zięć patronki festiwalu muzycznego Krystyny Jamroz, oraz jego żona zasadzili swoje drzewo w Alei Gwiazd.


Pomysłodawcą upamiętniania w ten sposób osób zasłużonych dla Buska wpadło Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju. Do tej pory w parku zdrojowym zasadzono 10 drzew.

kuzniak_drzewko006.jpg

kuzniak_drzewko005.jpg

kuzniak_drzewko007.jpg


Henryk Kuźniak, oraz jego żona Krystyna otrzymali klona palmowego czerwonolistnego. Drzewo wybarwia się na czerwono i rośnie niewielkie - wyjaśniał prezes towarzystwa Leszek Gadawski.

 kuzniak_drzewko009.jpg

kuzniak_drzewko010.jpg 

Patron drzewa wybrał dla niego imię: - Będzie się nazywał "KWINTO", zwłaszcza, że Kwinto miał na imię Henryk.


/~ed/
Czytaj więcej na : www.tmb.busko.net.pl

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=9885