6 lipca 2011 r. Henryk Kuźniak, kompozytor muzyki filmowej, zięć patronki festiwalu muzycznego Krystyny Jamroz, oraz jego żona zasadzili swoje drzewo w Alei Gwiazd.
Pomysłodawcą upamiętniania w ten sposób osób zasłużonych dla Buska wpadło Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju. Do tej pory w parku zdrojowym zasadzono 10 drzew.
Henryk Kuźniak, oraz jego żona Krystyna otrzymali klona palmowego czerwonolistnego. Drzewo wybarwia się na czerwono i rośnie niewielkie - wyjaśniał prezes towarzystwa Leszek Gadawski.

Patron drzewa wybrał dla niego imię: - Będzie się nazywał "KWINTO", zwłaszcza, że Kwinto miał na imię Henryk.
/~ed/
Czytaj więcej na : www.tmb.busko.net.pl