Z inicjatywy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach przy współpracy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w dniu 12 lipca w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 15 .
Program szkolenia przewiduje następującą tematykę :
1. Poinformowanie o zasadach udziału w programie prewencyjnym i warunkach uzyskania „Dyplomu Państwowej Inspekcji Pracy”.
2. Omówienie podstawowej spraw związanych z funkcjonowaniem zakładu pracy w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, sanitarnych i bezpieczeństwa pracy.
3. Omówienie metodyki przeprowadzania szkolenia bhp i oceny ryzyka zawodowego w zakładzie pracy.
Spotkanie poprowadzą inspektorzy pracy i inspekcji sanitarnej.
Pracodawcy, którzy przystąpią do programu poprzez udział w bezpłatnym szkoleniu
i przeprowadzeniu samokontroli swojego zakładu według listy kontrolnej Państwowej Inspekcji Pracy, wyeliminują lub zminimalizują zagrożenia wypadkowe a także zdobędą wiedzę na temat prawa pracy i warunków sanitarnych.
Uczestnicy programu, którzy spełnią warunki określone w tym programie, uzyskają „Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy”.
Szkolenie i uczestnictwo w programie jest bezpłatne i jest działaniem prewencyjnym Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach przy współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Busku Zdroju. Działaniom prewencyjnym patronuje Starosta Powiatu Buskiego - Pan Jerzy Kolarz.
Z każdej gminy powiatu buskiego zaproszono pisemnie po kilka zakładów pracy. Gdyby ktoś z przedsiębiorców zatrudniających do 10 pracowników miał ewentualnie jeszcze chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu to powinien skontaktować się z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Kielcach tel. (41) 3403246 lub kom 607 091130