W piątek, 8 lipca o godzinie 16.30, w buskim parku zdrojowym został uroczyście zasadzony dąb, upamiętniający postać Tadeusza Imosy - legendarnego ogrodnika parku uzdrowiskowego.
Tadeusz Imosa to legendarny ogrodnik, który opiekował się parkiem zdrojowym po II wojnie światowej, do lat 70. Starsi buszczanie wspominają wspaniale kompozycje kwiatowych dywanów, których był autorem.
Drzewko zasadził syn Tadeusza Imosy – Stanisław mieszkający z
Australii. Ze wzruszeniem wspominał postać ojca, ogrodnika
perfekcjonisty, który w latach 50 z ogromnym zamiłowaniem pielęgnował
roślinność buskiego Parku Zdrojowego. Dąb szypułkowy, któremu nadano
imię Tadeusz, posadzony został w sercu parku zdrojowego, między
sanatoriami Marconi i Włókniarz.


Alicja Bednarska, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju
przypomniała, że o Tadeuszu Imosie mawiano: „artysta, który rzeźbił w
kwiatach”.
Mimo deszczu na uroczystość przybyło wielu gości, chcących oddać hołd tej barwnej postaci związanej z naszym miastem.



Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju nadało Stanisławowi Imosie Srebrny
Znaczek TMBZ. Wpisując go tym samym w poczet honorowych członków
stowarzyszenia.
Foto: T.Ura
Więcej zdjęć na: www.tmb.busko.net.pl