Oliwia jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego 'JEDYNKA' działającego przy Samorządowym Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju.
Oliwia Syczuk to uczennica II klasy SP nr 2 w Busku-Zroju. Po zdobyciu III miejsca w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego krasnalek w tenisie ziemnym (dziewczęta do 10 lat) w dniu 17.04 Kielcach Oliwia została zaproszona do składu drużyny z Kielc.
W dniach 11-12.06 we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Finał rozgrywek Talentiada, który stanowi Drużynowe Mistrzostwa Dzieci w tenisie do lat 10. Zawodnicy w pierwszym etapie eliminacji, który miał miejsce w Kielcach w dniu 28.05 zajęli pierwsze miejsce i tym samym uzyskali awans do półfinału, który rozegrał się w dniach 4-5.06 w Radomiu.

W trwających dwa dni zaciętych zmaganiach półfinałowych 'Torpedy Gemika' zajęły piąte miejsce i tym samym wywalczyły sobie awans do grona 16 najlepszych drużyn w tenisie w Polsce. Ostatecznie w rozgrywkach finałowych drużyna zajęła 8 miejsce. Talentiada, to bardzo trudna rywalizacja, bowiem drużynę należy przygotować aż 23 konkurencji !!! Należy dodać, że rozgrywki w formule Talentiady wymagają ogromnej wszechstronności od zawodników ponieważ obejmują cztery grupy konkurencji: próby sprawnościowe, gry zespołowe (unihokej, mini piłka nożna i mini piłka ręczna), gry paratenisowe oraz gry tenisowe.

Drużyna Torpedy Gemika: Ola Bator, Milena Domagała, Julia Skrzyniarz, Oliwia Syczuk, Kuba Pawelec, Mateusz Szczepanik, Michał Podsiadło. W Talentiadzie brało w sumie udział około 70 zespołów.
Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Pana Waldemara Sikory oraz Dyrektora Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju Pana Andrzeja Skubery za wspieranie działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka".