Studnia Leszka Marcińca, czyli Więzi i Korzenie.
2011-07-04 10:19:01

W Ośrodku Kulturalno-Historycznym BELDONEK w Chrobrzu w dniu 3 lipca 2011r odbyła się uroczystość upamiętniająca LESZKA MARCIŃCA - regionalistę, historyka, publicystę, społecznika, pisarza. W parku przy Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu dokonano odsłonięcia kompozycji plastycznej "Studnia Leszka Marcińca, czyli Więzi i Korzenie", oraz wsadzono malutką sosnę.


Po części oficjalnej odbył się koncert przy grillu w wykonaniu Klaudii Polak, Żanety Polak i Tomasza Grzybowskiego z zespołu "Wołosatki" oraz harcerski poczęstunek.

marciniec001.JPG 

marciniec002.JPG 

marciniec003.JPG 

marciniec004.JPG 


Impreza odbyła się pod patronatem: Czesław Siekierski - Eurodeputowany, Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Jan Moskwa - Starosta Pińczowski, Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Bank Spółdzielczy w Pińczowie oraz Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju.

 

Źródło: www.tmb.busko.pl






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=9852