Studnia Leszka Marcińca, czyli Więzi i Korzenie. 2011-07-04 10:19:01
W Ośrodku Kulturalno-Historycznym BELDONEK w Chrobrzu w dniu 3 lipca 2011r odbyła się uroczystość upamiętniająca LESZKA MARCIŃCA - regionalistę, historyka, publicystę, społecznika, pisarza. W parku przy Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu dokonano odsłonięcia kompozycji plastycznej "Studnia Leszka Marcińca, czyli Więzi i Korzenie", oraz wsadzono malutką sosnę.
Po części oficjalnej odbył się koncert przy grillu w wykonaniu Klaudii Polak, Żanety Polak i Tomasza Grzybowskiego z zespołu "Wołosatki" oraz harcerski poczęstunek.
Impreza odbyła się pod patronatem: Czesław Siekierski - Eurodeputowany, Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Jan Moskwa - Starosta Pińczowski, Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Bank Spółdzielczy w Pińczowie oraz Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju.
Źródło: www.tmb.busko.pl
|
|
|