Zbliża się moment, w którym uczniowie Gimnazjów dokonają wyboru dalszej drogi kształcenia. Wybór ten na pewno będzie miał duży wpływ na ich przyszłość. W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju organizuje VII Powiatowe Targi Edukacyjne Otwarte Dni Edukacji 2011.
Dzięki temu przedsięwzięciu Uczniowie Gimnazjów będą mieli możliwość skonfrontowania w jednym miejscu i czasie wszystkich ofert szkół ponadgimnazjalnych, co z pewnością ułatwi im podjęcie tak ważnej dla nich decyzji, jaką jest wybór kierunku kształcenia ponadgimnazjalnego.
Targi odbędą się 15 kwietnia br. w godzinach od 9:00 do 12:00, w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju, przy ul. Kusocińskiego 3.
Dzięki temu przedsięwzięciu Gimnazjaliści mają możliwość usystematyzowania swojej wiedzy na temat pełnej gamy kierunków i profili kształcenia oferowanych przez szkoły publiczne prowadzone przez Powiat Buski. Ponadto szkoły ponadgimnazjalne przedstawią Gimnazjalistom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: kół przedmiotowych i kół zainteresowań umożliwiających młodzieży kierowanie własnym rozwojem.
Zgromadzenie prezentacji wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w jednym miejscu skłoniło je do pokazania swojej indywidualności i niepowtarzalnego charakteru.
Podczas tegorocznych Targów swoje, bogate i zawierające wiele nowości, oferty przedstawią wszystkie prowadzone przez Powiat Buski ogólnodostępne szkoły ponadgimnazjalne: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy gościnnie swoją ofertę zaprezentuje Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku.
Szczególną i bogatą ofertę edukacyjną przedstawi Centrum Kształcenia Zawodowego ZDZ w Busku-Zdroju.
Na Targach nie zabraknie też jednostek szkolnictwa specjalnego tj. Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Busku – Zdroju i Broninie.
Swoją ofertę – skierowaną do uczniów szkół zawodowych – zaprezentuje także Powiatowy Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju.
Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i logopedycznej, których udzielać będą pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku-Zdroju. Podczas Targów Poradnia także umożliwi Gimnazjalistom skorzystanie z programu badającego ich predyspozycje zawodowe.
Dzięki Targom również sami Nauczyciele będą mieli możliwość skorzystania z porad w zakresie doradztwa i doskonalenia zawodowego, które będą udzielane przez doradców Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.