AKS 1947 Busko-Zdrój dopisał kolejny punkt w rozgrywkach III ligi. W sobotę, 22 sierpnia, podopieczni Pawła Węgrzyna zremisowali na wyjeździe ze Starem Starachowice 1:1. Buszczanie prowadzili od 26. minuty po trafieniu Arkadiusza Morąga, ale gospodarze odpowiedzieli po przerwie.
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli zespołu z Buska-Zdroju. W 26. minucie AKS objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Morąg. Goście utrzymali korzystny wynik do przerwy i schodzili do szatni przy stanie 1:0.
Star Starachowice szukał odpowiedzi w drugiej połowie. Gospodarze doprowadzili do remisu w 64. minucie. Bramkę na 1:1 zdobył Stanisław Kapłon. Do końcowego gwizdka wynik już się nie zmienił i oba zespoły podzieliły się punktami.
Skład AKS 1947 Busko-Zdrój: Maciej Janicki - Patryk Kowalczyk (62' Kamil
Kaczówka), Jakub Popiela (57' Olaf Grad), Arkadiusz Morąg (75' Alan
Mazur), Kamil Krzemiński, Maciej Pokora (75' Oliwier Soprych), Mateusz
Jas, Mateusz Kawecki, Bartłomiej Sowa, Paweł Ślefarski, Michał Pokora.
Trener: Paweł Węgrzyn.
AKS 1947 Busko-Zdrój na 14. miejscu w tabeli III ligiPo pięciu rozegranych spotkaniach AKS 1947 Busko-Zdrój ma na koncie 5 punktów. Bilans buskiej drużyny to jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki. Zespół zdobył siedem bramek, a stracił dziewięć.
Taki dorobek daje obecnie AKS 14. miejsce w tabeli III ligi, grupy IV.
Na czele tabeli znajduje się Chełmianka Chełm, która po pięciu kolejkach zgromadziła komplet 15 punktów. Drugie miejsce zajmują Wiślanie Skawina z 13 punktami, a trzeci jest KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z dorobkiem 11 punktów.
Korona II Kielce kolejnym rywalem AKS
Przed zespołem Pawła Węgrzyna kolejny wyjazd. W sobotę, 29 sierpnia, AKS 1947 Busko-Zdrój zagra z Koroną II Kielce. Początek spotkania zaplanowano na godz. 12.00.
Rezerwy Korony po pięciu kolejkach znajdują się na 17. miejscu. Kielczanie mają jeden punkt, a ich dotychczasowy bilans to remis i cztery porażki. Zdobyli 12 bramek, tracąc 16.
Dla AKS będzie to okazja do powiększenia dorobku i poprawienia sytuacji w tabeli. Buszczanie pokazali w Starachowicach, że potrafią punktować na wyjeździe. Tym razem stawką będą punkty, które mogą pozwolić zespołowi przesunąć się o kilka miejsc.