Kąpielisko w Radzanowie rusza już w sobotę. Sanepid potwierdził dobrą jakość wody
2026-06-25 13:32:27

Już od soboty, 27 czerwca, mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z kąpieliska w Radzanowie. Przed rozpoczęciem sezonu opublikowano wyniki badań jakości wody, które potwierdzają, że kąpiel w zalewie będzie bezpieczna.

Kąpielisko w Radzanowie rusza już w sobotę. Sanepid potwierdził dobrą jakość wody. Foto: 43065_42608_rewitalizacja_radzanowa_2026_009.JPG

Sezon kąpielowy w Radzanowie potrwa od 27 czerwca do 23 sierpnia 2026 roku. 

Z informacji opublikowanych 25 czerwca w Serwisie Kąpieliskowym wynika, że woda w kąpielisku Radzanów została oceniona jako przydatna do kąpieli.

Kąpielisko znajduje się nad Zalewem Radzanów w gminie Busko-Zdrój. Długość wyznaczonej linii brzegowej wynosi 83 metry. Organizatorem obiektu jest Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a nadzór nad jakością wody sprawuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju.

Kolejne badanie jakości wody zaplanowano na 6 lipca. W trakcie całego sezonu parametry będą regularnie kontrolowane, aby zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym.

Wyniki pierwszych badań pokazują, że osoby planujące rozpoczęcie wakacji nad zalewem w Radzanowie mogą spodziewać się dobrych warunków do wypoczynku już od pierwszego dnia funkcjonowania kąpieliska.

Pełen profil wody w Kąpielisku na stronie Serwis Kąpieliskowy

 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=43065