Mieszkańcy Buska-Zdroju mają szansę zadbać o zdrowie swoich pupili przy mniejszym obciążeniu domowego budżetu. Urząd Miasta i Gminy uruchomił program dofinansowania zabiegów sterylizacji i kastracji, który ma nie tylko wspierać właścicieli zwierząt, ale także przyczynić się do ograniczenia problemu bezdomności zwierząt na terenie gminy.

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój poinformował o możliwości uzyskania wsparcia finansowego w wysokości 50 procent kosztów zabiegu sterylizacji lub kastracji psów i kotów posiadających właściciela. Program skierowany jest do mieszkańców gminy, którzy chcą odpowiedzialnie zadbać o swoje zwierzęta.
Wnioski o wydanie talonów na zabiegi można składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10 oraz ul. Różanej 2 w godzinach pracy urzędu. (Formularz wniosku)
Osoba ubiegająca się o dofinansowanie powinna posiadać przy sobie dowód osobisty, a w przypadku właścicieli psów również potwierdzenie uiszczenia opłaty od posiadania psa lub dokument zwalniający z tego obowiązku. Wymagana jest także znajomość wagi zwierzęcia.
W ciągu roku możliwe jest uzyskanie dofinansowania do jednego zabiegu. Zabiegi będą wykonywane w Gabinecie Weterynaryjnym lekarza weterynarii Stanisława Króla przy ul. Bohaterów Warszawy 6 w Busku-Zdroju.
Program będzie realizowany do 30 listopada 2026 roku lub do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel, które wynoszą 9 tysięcy złotych.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami, Nadzoru Właścicielskiego i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju pod numerem telefonu 41 370 52 25.
Źródło: UMiG Busko-Zdrój