Do kradzieży motoroweru doszło w godzinach popołudniowych w rejonie kościoła na terenie gminy Pacanów. Zgłoszenie trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju po tym, jak 43-letni mieszkaniec gminy, wracając po mszy, nie zastał zaparkowanego jednośladu.
Do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęło wczoraj zgłoszenie o kradzieży motoroweru. 43-letni mieszkaniec gminy Pacanów informował, że pojechał wczoraj po południu do kościoła i tam zaparkował jednoślad.
Kiedy po mszy chciał wrócić do domu, motoroweru już nie było. Wraz ze skuterem o wartości 3000 złotych skradziony został portfel z dokumentami pojazdu oraz pieniądze w kwocie około 100 złotych. Na chodniku pozostał tylko kask.
Na miejsce przestępstwa pojechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy. Mundurowi wytypowali możliwe drogi ucieczki sprawcy bądź sprawców i pojechali dokonać ich sprawdzenia. Na jednej z posesji zauważyli zaparkowany utracony motorower, a w budynku mieszkalnym zatrzymali 24-latka podejrzewanego o jego przywłaszczenie.
Mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2,8 promila alkoholu. Przyznał się do kradzieży i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jak oświadczył „chciał sobie pojeździć”. Noc spędził w policyjnej celi. Odzyskany motorower trafił w ręce prawowitego właściciela. Dziś prowadzone będą dalsze czynności z udziałem 24-latka.
Przypominamy, że kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za kierowanie pojazdem mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: KPP w Busku-Zdroju