Grażyna Brodzińska gościem Kawiarenki Festiwalowej w Busku-Zdroju (foto/video)
2025-07-04 13:10:16

W czwartek, 3 lipca 2025 roku, w Pensjonacie Sanato w Busku-Zdroju odbyło się wyjątkowe spotkanie z Grażyną Brodzińską -wybitną śpiewaczką operetkową, uznawaną za Pierwszą Damę Polskiej Operetki. Wydarzenie zorganizowano w ramach Kawiarenki Festiwalowej towarzyszącej XXXI Międzynarodowemu Festiwalowi Muzycznemu im. Krystyny Jamroz. Zapraszamy do obejrzenia materiału video.


Grażyna Brodzińska podzieliła się z publicznością swoimi doświadczeniami scenicznymi, refleksjami na temat operetki oraz barwnymi anegdotami z życia artystycznego. Artystka mówiła o operetce jako gatunku wymagającym nie tylko doskonałego wokalu, ale także aktorstwa, tańca i scenicznej charyzmy. Z przekonaniem broniła tej formy sztuki, podkreślając jej żywiołowość, emocjonalność i bliskość codziennego życia.

Zobacz

W trakcie spotkania nie zabrakło śmiechu, wzruszeń oraz bezpośrednich rozmów z uczestnikami. Publiczność doceniła otwartość, ciepło i niezwykłą klasę artystki, która stworzyła atmosferę bliskiego i serdecznego kontaktu.

Grażyna Brodzińska znana jest z pierwszoplanowych ról w najważniejszych dziełach operetkowych, m.in. jako Hanna Glawari w „Wesołej wdówce”, Sylwia Varescu w „Księżniczce Czardasza” czy Dolly Levi w musicalu „Hello Dolly”. Jej występy łączą klasyczną elegancję z nowoczesną wrażliwością, a każdy z nich cechuje dopracowana oprawa sceniczna i charakterystyczne, efektowne suknie.

Zobacz

Jej sceniczną wszechstronność i artystyczną perfekcję wielokrotnie podkreślał zmarły Bogusław Kaczyński, dla którego Brodzińska była uosobieniem piękna operetki w nowoczesnym wydaniu. Spotkanie w Busku-Zdroju potwierdziło, że artystka nie tylko zachwyca głosem, ale również inspiruje swoją osobowością i pasją do sztuki.

Zobacz

Festiwalowa publiczność będzie miała również okazję podziwiać Grażynę Brodzińską podczas Wielkiej Gali Finałowej, która odbędzie się w sobotę, 5 lipca 2025 roku o godzinie 20:00 w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

W koncercie udział wezmą także: Joanna Woś, Monika Ledzion-Porczyńska, Grzegorz Szostak, Arnold Rutkowski, Joanna Nawrot, Piotr Maciejowski, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka. Galę poprowadzi Artur Jaroń.

W programie znajdą się m.in. arie G. Bizeta, G. Verdiego, G. Pucciniego, J. Straussa, E. Kálmána i innych wybitnych kompozytorów, gwarantując słuchaczom niezapomniane artystyczne przeżycia.

Wydarzenia odbędą się w ramach XXXI Międzynarodowy Festiwal
Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Pełen program Festiwalu dostępny jest na
naszym portalu pod linkiem: https://busko.com.pl/xxxi-miedzynarodowy-festiwal-muzyczny-im-krystyny-jamroz,,2,1,3,40953,n.html 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=41231