W środę, 23 kwietnia 2025 roku, w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia odbył się wernisaż wystawy indywidualnej dr Ewy Wiśniewskiej-Zduniak zatytułowanej 'Świadectwo znaku'. Spotkanie zgromadziło miłośników sztuki, mieszkańców regionu oraz osoby związane z lokalnym środowiskiem artystycznym.
Artystka, znana z przekraczania granic tradycyjnych dyscyplin sztuki, prezentuje na wystawie prace wykonane w autorskiej technice cyfrowej zwanej skanerunkiem. Jej twórczość, często powstająca w czasie rzeczywistym, łączy malarską formę z głębokim, symbolicznym przekazem. Ekspozycja stanowi refleksję nad tym, co ulotne i duchowe – nad znakami obecnymi w codzienności, które niosą uniwersalne treści egzystencjalne.

Wystawa obejmuje zarówno stonowane i subtelne kompozycje, jak i prace emanujące ekspresją i intensywnymi, neonowymi barwami. Oprócz grafik cyfrowych odwiedzający mogą podziwiać również dzieła z zakresu malarstwa, cyjanotypii, ceramiki oraz wideoartu. Tak szerokie spektrum technik czyni ekspozycję wyjątkową i inspirującą.
Organizatorzy podkreślają, że możliwość prezentacji prac Ewy Wiśniewskiej-Zduniak – artystki obecnej w przestrzeniach związanych nie tylko ze sztuką, ale także muzyką i teatrem – to ogromne wyróżnienie dla Buskiej Galerii Sztuki.
Wystawa „Świadectwo znaku” będzie czynna do 12 czerwca 2025 roku. To doskonała okazja, by w spokojnej atmosferze Willa Polonia zanurzyć się w świat symboli i osobistych interpretacji artystycznych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu. Wkrótce udostępnimy materiał video.