Mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy z modułem AED. Szkolenie jest realizowane w ramach projektu 'Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój - II edycja', finansowanego z Rządowego Programu 'Razem Bezpieczniej' im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.
Szkolenie, prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, potrwa 3 godziny lekcyjne (po 45 minut każda). W programie znajdują się m.in.:
- Bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy.
- Zachowanie się na miejscu zdarzenia.
- Wzywanie pomocy.
- Postępowanie w przypadku urazów części ciała.
- Użytkowanie podstawowego sprzętu medycznego, w tym defibrylatora AED.
- Postępowanie w przypadku zatrzymania krążenia oraz obsługa AED.
- Ćwiczenia z użyciem apteczki, fantomów oraz innych narzędzi.
Szkolenie odbędzie się w listopadzie 2024 roku, a uczestnicy zostaną powiadomieni o dokładnym terminie i miejscu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2024 roku w Wydziale Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa UMiG w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 10, I piętro, pokój 36c.
W szkoleniu mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój. Liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowe informacje można uzyskać u Inspektor Anny Garlej pod numerem tel. 41-3705-223.
Szkolenie jest całkowicie bezpłatne dla uczestników. Serdecznie
zapraszamy mieszkańców miasta i gminy do skorzystania z tej okazji!
/UMiG Busko-Zdrój/