Wernisaż wystawy Zbigniewa Piotra Porębskiego 'ANIMALS' w Galerii Sztuki GROMADA
2024-10-12 08:54:16

Od 4 października do 8 listopada 2024 roku w Galerii Sztuki GROMADA w Busku-Zdroju prezentowana jest indywidualna wystawa malarstwa Zbigniewa Piotra Porębskiego pt. 'ANIMALS'. W sobotę, 12 października o godzinie 16:00, odbędzie się wernisaż wystawy połączony ze spotkaniem z artystą.


Zobacz

Zbigniew Piotr Porębski, urodzony w 1963 roku w Kielcach, jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych UJK oraz Studium Reklamy w Warszawie. Jego twórczość to efekt wieloletniej obserwacji rzeczywistości, którą przekształca w geometryczne formy, balansując między znaczeniem znaku a jego znacznikiem. Jego prace, malowane olejem na płótnie, charakteryzują się daleko idącą deformacją realnych kształtów, co pozwala na transformację znanych form w abstrakcyjne kompozycje.

Artysta jest związany z kieleckim środowiskiem artystycznym, regularnie uczestnicząc w lokalnych wystawach, plenerach i projektach interdyscyplinarnych. W 2023 roku został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Kielc za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

Zobacz

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę oraz spotkanie z autorem do Galerii Sztuki GROMADA w Hotelu Gromada Medical SPA przy ul. Waryńskiego 10 w Busku-Zdroju!





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=39783