Wypadek na DK 73 w miejscowości Żabiec (foto)
2024-07-12 16:22:40

Dziś około godziny 14:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej nr DK 73 w miejscowości Żabiec, gmina Pacanów. Kierowca samochodu osobowego w stanie ciężkim trafił do szpitala.



 

Zobacz

Audi A3, którym kierował 23-latek z Podkarpacia, jechało od strony Pacanowa w kierunku Szczucina. Z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, 23-latek zjechał nagle na przeciwny pas wprost pod koła ciężarowego mana, którym kierował 72-latek – poinformował aspirant sztabowy Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

72-latek kierowca ciężarówki był trzeźwy i wyszedł z wypadku bez szwanku. W dużo gorszym stanie do szpitala trafił kierowca audi. Mężczyzna był przytomny, ale był zakleszczony w samochodzie. - Stan 23-latka określany jest jako ciężki, mężczyzna został przewieziony do szpitala w Busku-Zdroju – dodał Tomasz Piwowarski.

Zobacz

Zobacz

Jak poinformował zastępca komendanta powiatowego, st. kpt. Michał
Świąder, na miejsce wypadku zadysponowano liczne służby ratunkowe. W
akcji brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP
Busko-Zdrój, Ochotniczej Straży Pożarnej Rataje Karskie ora jeden zastęp z JRG Dąbrowa Tarnowska i OSP Szczucin. Oprócz strażaków, na miejscu obecne były dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Do czasu przybycia ZRM strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym unieruchomili odcinek szyjny kręgosłupa poszkodowanego, opatrzyli rany kierowcy samochodu osobowego oraz udzielili uczestnikom wypadku wsparcia psychicznego.

Zobacz

 Zobacz

Jak przekazał dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Kielcach, utrudnienia występują na odcinku Busko-Zdrój - Dąbrowa Tarnowska i mogą potrwać do godziny 18.

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku oraz prace nad przywróceniem normalnego ruchu na tym odcinku drogi. Policja wprowadziła objazdy drogami lokalnymi.

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=39302