Intensywne opady i burza w Busku-Zdroju: 48 interwencji strażaków
2024-06-11 09:30:19

Burza oraz intensywne opady deszczu, które przeszły na powiatem buskim w poniedziałek, 10 czerwca spowodowały zalanie ulic, piwnic, garaży na posesjach prywatnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Straż otrzymała 48 zgłoszeń o zalaniach.


 Zobacz

Jak poinformował Oficer Prasowy mł.bryg. mgr inż. Piotr Dziedzic, pierwsze zgłoszenia o skutkach burzy wpłynęły w godzinach popołudniowych. Charakter zdarzeń był różnorodny, od zalanych piwnic i garaży budynków mieszkalnych po rozlewiska wody wzdłuż przydrożnych rowów. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie miasta Busko-Zdrój.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych podjęli działania mające na celu usunięcie szkód i pomoc osobom poszkodowanym. Do godziny 21:00 strażacy powiatu buskiego interweniowali łącznie 48 razy. W akcję ratunkową zaangażowanych było 14 zastępów strażackich, liczących łącznie 82 ratowników.

Zobacz

Dzięki sprawnie prowadzonym działaniom ratowniczym udało się
zapobiec dalszym zniszczeniom. Strażacy wykazali się dużą skutecznością,
minimalizując szkody wywołane przez gwałtowne zjawiska pogodowe.


Źródło: KPP PSP w Busku-Zdroju














https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=39090