W piątkowy wieczór, funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, patrolując teren miasta, natknęli się na sytuację wymagającą natychmiastowej interwencji. Na jednej z ulic zauważyli kobietę leżącą na chodniku. Szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii.
Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na ulicach miasta, natrafili na dramatyczną scenę. Na jednej z ulic leżała kobieta. Objawy wskazywały na atak epilepsji.
Bez wahania, funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanej 54-latce. Zadzwonili również po karetkę pogotowia, aby zapewnić jej fachową opiekę medyczną. Po przybyciu zespołu ratowniczego, kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę personelu medycznego.
Nie był to pierwszy przypadek, kiedy policjanci ruchu drogowego udzielają pomocy medycznej. W ramach doskonalenia zawodowego, funkcjonariusze regularnie uczestniczą w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu są przygotowani na różnorodne sytuacje, z którymi mogą się spotkać podczas służby.
Źródło: KPP w Busku-Zdroju