16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina' - zapis Transmisji LIVE
2024-05-27 11:05:53

Znamy Zwycięzców 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj Zabrzmi Bukowina'! Zapraszamy do obejrzenia zapisów transmisji LIVE w naszej Telewizji internetowej Ponidzie.TV z dwóch dni Festiwalu. Zobacz

Z wielką radością ogłaszamy wyniki tegorocznego 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina”! Jurorzy jednogłośnie stwierdzili, że poziom festiwalu był wyjątkowo wysoki, oceniając czystość wykonania, nawiązanie utworów do klimatu festiwalu i twórczości Wojtka Belona, kontakt z publicznością oraz autoprezentację artystów.

 Zobacz

W skład jury weszli: Paulina Bisztyga, Adam Ziemianin oraz Krzysztof Gajdka. Intensywne obrady nie trwały długo, ponieważ jurorzy byli zgodni w swoich decyzjach.

Wyniki Festiwalu:


I Nagroda (4000 zł) ufundowana przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagroda Grand Prix – mikrofon pojemnościowy o wartości 1500 zł ufundowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz statuetka „Wiecznego Wędrowca” Wojtka Belona ufundowana przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury trafiła do zespołu "Pod Prąd".

Zobacz

II Nagroda (3500 zł) ufundowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starostę Buskiego powędrowała do zespołu "The Heartbeat".

III Nagroda (2000 zł) ufundowana przez Przyjaciela Festiwalu Stanisława Bisztygę trafiła do Marty Pracownik.

Nagrodę specjalną (1500 zł) ufundowaną przez Lokalną Organizację Turystyczną „Moc Ponidzia” otrzymała Zuzanna Mulec.

Nominacja do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” została przyznana zespołowi "Pod Prąd".

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom! Dziękujemy za niezapomniane występy i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie celebrować twórczość Wojtka Belona. 


Zapraszamy do obejrzenia zapisu transmisji LIVE z części konkursowej 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina”.

Przypomnijmy, że Rada Artystyczna spośród 30 zgłoszeń wyłoniła
uczestników 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona
„Niechaj Zabrzmi Bukowina”. W części konkursowej pierwszego dnia
festiwalu w koncercie wzięli udział:

 1. THE HEARTBEAT
 2. Tomasz Wolak
 3. Michał Skuza & Błażej Skuza
 4. Jednoosobowa Formacja Artystyczna Grześ
 5. Po Słowie
 6. ToMaTo
 7. Sebastian Kubiak
 8. Pod Prąd
 9. Marta Pracownik
 10. Gędzi Chór
 11. Zuzanna Mulec

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelacje z Koncertu  Laureatów 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina”.

Zdjęcia: Paweł Gładyś
https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=38343