W środę, 15 listopada, doszło do pożaru samochodu osobowego marki BMW w miejscowości Stopnica, na drodze krajowej nr 73. Młodszy brygadier Piotr Dziedzic, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, udzielił informacji na temat zdarzenia.
Informacja o pożarze samochodu dotarła do straży pożarnej dzisiaj przed godziną 13:00. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano dwie jednostki straży pożarnej: jedną z Państwowej Straży Pożarnej z Buska-Zdroju oraz drugą z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stopnicy.
Na miejsce zdarzenia, strażacy zastali pojazd dosłownie w płomieniach. Dzięki błyskawicznej interwencji, strażacy zdołali skutecznie ugasić pożar, korzystając z ciężkiej piany.

/zdjęcie przesłane od Czytelnika/
Kierowca samochodu opuścił auto przed przybyciem strażaków, co było kluczowe dla jego bezpieczeństwa. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru. Według wstępnych ustaleń do pożaru doszło w trakcie jazdy.
Przyczyny pożaru oraz pełen zakres strat będą teraz przedmiotem dochodzenia odpowiednich służb. Jednocześnie, w miejscu zdarzenia mogą występować utrudnienia w ruchu, co wymaga od kierowców szczególnej ostrożności.
/red/