Wernisaż 'Wystawy Krzysztofa Boguckiego'
2023-02-25 09:30:14

Muzeum Regionalne w Pińczowie zaprasza na wernisaż wystawy "Krzysztof Bucki - Wystawa Monograficzna". W sobotę, 25 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Pińczowie (ul. Piłsudskiego 2A).


Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej poświęconej wystawie czasowej "Krzysztof Bucki - Wystawa Monograficzna". 

"Krzysztof Bucki- Wystawa Monograficzna"- pod takim tytułem już od 25 lutego 2023 r. będziemy mogli podziwiać twórczość pińczowianina, artysty, pedagoga, na stałe związanego z Opolem, funkcjonującego w świadomości wielu osób jako "Malarz Pińczowa".

Zobacz

Krzysztof Bucki urodził się 10 kwietnia 1936 r. w Pińczowie. W latach 1953-1959 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, był uczniem Jana Świderskiego i Wacława Taranczewskiego. W latach 1961-1970 pracował jako nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, w latach 1974-1976 w Zakładzie Wychowania Plastycznego, w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zespołowych, w Polsce i za granicą. W 1974 został laureatem Nagrody im. Jana Cybisa. Zmarł 5 lutego 1983 r., został pochowany na cmentarzu w Pińczowie.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 200 obiektów (obrazy olejne, akwarele, pastele, szkice, szkicowniki, pamiątki, dokumenty, fotografie) związanych z życiem i twórczością artysty. Eksponaty zostały wypożyczone z Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Dwa obrazy pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Regionalnego w Pińczowie.

Wernisaż ekspozycji odbędzie się 25 lutego (sobota) o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Pińczowie (ul. Piłsudskiego 2A).

Serdecznie Zapraszamy!

Wystawa została zorganizowana przy współudziale Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu z okazji 40. rocznicy śmierci malarza.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pan Włodzimierz Badurak.

Muzeum składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom wydarzenia.

/Muzeum Regionalne w Pińczowie/


https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=36143