Schowek pełen substancji odurzających
2023-01-30 09:59:11

W piątek pińczowscy kryminalni w schowku sprawdzanego pojazdu znaleźli 85 gramów marihuany i 48 gramów amfetaminy. Należały one do 27-letniego właściciela samochodu, który został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.Policjanci wydziału kryminalnego zainteresowali się młodym mężczyzną siedzącym w volkswagenie. Auto zaparkowane było za jednym ze sklepów w gminie Pińczów. Po otworzeniu drzwi samochodu, dało się wyczuć charakterystyczny zapach suszu marihuany. Przystąpili więc do przeszukania samochodu, a w środku jego schowka znaleźli dwa foliowe woreczki. W jednym znajdował się susz roślinny, w drugim biały proszek. W aucie były jeszcze dwie „lufki” nabite suszem i mała elektroniczna waga.

Zobacz

Znaleziska zostały wstępnie zbadane narkotestami. Wykazały one, że w suszu znajduje się substancja THC, a w proszku amfetamina. 27-letni mieszkaniec gminy Pińczów został zatrzymany. Wcześniej zbadano jego trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało 1 promil, w jego organizmie wykryto także zawartość narkotyków.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał, że narkotyki stanowiły jego własność. Twierdził, że zakupił je na własny użytek. Policjanci sprawdzają jednak czy nie handlował nimi, a także czy przed zatrzymaniem nie kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości i pod wpływem substancji odurzających. Za ich posiadanie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pińczów

https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=36114