Święto Pokoleń w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym 'Diamentowa Dłoń' w Siesławicach (foto/vide)
2023-01-25 19:10:39

23 stycznia 2023 r. o godzinie 14:00 w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym 'Diamentowa Dłoń' w Siesławicach odbyło się Święto Pokoleń - spotkanie dzieci, ich rodziców oraz najstarszego pokolenia - ukochanych dziadków. Głównymi bohaterami tej uroczystości były babcie i dziadkowie.„… dzieci to jedno. Ale dopiero z wnukami przychodzi poczucie jeszcze większego sensu i spełnienia. Jeżeli dzieci nadają sens naszej egzystencji, to wnuki są jego potwierdzeniem. To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia”.  

Zobacz

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały program artystyczny:  śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały dla swoich ukochanych dziadków laurkę i wręczyły drobny upominek w postaci kalendarza. Wychowankowie wraz z kadrą pedagogiczną zaśpiewali dla dziadków gromkie sto lat.

Zobacz

Pani dyrektor Joanna Kamińska, w imieniu Zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym oraz wszystkich pracowników przedszkola, złożyła babciom i dziadziusiom życzenia: kolejnych lat w zdrowiu, pogodzie i spokoju ducha, spełnienia marzeń, radości i dumy z bycia babcią i dziadziusiem oraz wszelkiej pomyślności.

Obecny na uroczystości Pan Michał Maroński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój zabierając głos podziękował dzieciom za przepiękny występ, a następnie życzył babciom i dziadkom wszystkiego co najlepsze.

Przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Diamentowa Dłoń” życzyła wszystkim Babciom i Dziadziusiom, którzy przybyli na uroczystość szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha oraz tego, aby osiągnięcia ich wnucząt były powodem dumy i radości, a czas spędzony z wnuczętami – najbardziej wartościowymi chwilami życia.

Zobacz

Po pięknych życzeniach, dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz sesję fotograficzną z wnukami, wykonaną przez Panią Ilonę Płanetę – Łukijańską ze Stopnicy.

/Niepubliczne Przedszkole Integracyjne 'Diamentowa Dłoń' w Siesławicach/


https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=36079