Nietrzeźwa dachowała
2022-12-01 11:51:49

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 53-latka, która kierując oplem doprowadziła do zdarzenia drogowego. Kobieta została zatrzymana przez policjantów, a teraz sąd zadecyduje o jej dalszym losie. Mieszkance gminy Staszów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.Wczoraj kwadrans przed godziną 18, dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Krzywołęczy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto dachowało. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 53- latki. Badanie alkomatem dało wynik pozytywny. W swoim organizmie kobieta miała ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście podróżowała ona sama i nie doznała poważniejszych obrażeń.

Teraz mało odpowiedzialnej kobiecie grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. W konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Zobacz

Zobacz

 Zobacz

 

Źródło: KPP w Staszowie
https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=35707