Mistrz Olimpijski Andrzej Supron gościł w Połańcu
2022-11-29 09:25:10

W środę 23 listopada 2022r Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu odbyła się kampania promocyjna o nazwie "Bezpieczny WF". Jej ambasadorem był wicemistrz olimpijski z Moskwy, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, a głównym celem akcji było aktywizacja dzieci i młodzieży do uprawiania sportu.


Zobacz

Program „Bezpieczny WF” to kampania która aktywizuje dzieci do uprawiania sportu. Pamiętajmy jednak aby dzieci trenowały pod opieką wykwalifikowanych trenerów i nauczycieli. To bardzo ważne, bo wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia przeprowadzenie zajęć w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Zobacz

- W przypadku dzieci najważniejsze jest to, że bardzo chętnie chcą ze sobą rywalizować, mają niesamowitą energię, którą trzeba odpowiednio zagospodarować i ukierunkować.  W przygotowaniu młodzieży jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Chcemy zwiększać ich świadomość i pokazać korzyści jakie daje uprawianie np. zapasów. Właśnie dla nich był zorganizowany ten program – powiedział Andrzej Supron.

Zobacz

Pan Andrzej również mówił na temat reprezentowania kraju na arenach międzynarodowych. W trakcie zajęć, w których uczestniczył Supron, uczniowie poznawali kulisy zapasów, jedną z najbezpieczniejszych dyscyplin sportu, a także uczestniczyli w rywalizacji sportowej w której rolę komentatora i sędziego przejął również nasz znakomity gość.

W tym wydarzeniu brała również czynny udział młodzież sekcji zapaśniczej MKS CZARNI Połaniec podopieczni trenerów Krzysztofa Kwiatkowskiego i Tadeusza Szkwarek, która w krótkim pokazie akrobatycznym zademonstrowała ogólną sprawność fizyczną a także korzyści i możliwości jakie niesie uprawianie zapasów.

Zobacz

Inicjator tego sportowego wydarzenia  trener Tadeusz Szkwarek  dziękuje serdecznie pani Dyrektor Gabrieli Zielińskiej za gościnne przyjęcie i serdeczne przywitanie gości  oraz  całemu gronu pedagogicznemu, a sposób szczególny nauczycielom WF  za zaangażowanie i czynne włączenie się w proces upowszechniania i krzewienia kultury fizycznej w naszym środowisku.

Dziękuję burmistrzowi Jackowi Nowaki za wsparcie tej sportowej inicjatywy za uczestnictwo w tym wydarzeniu za ciepłe słowa skierowane do młodzieży i za inicjatywę którą podjął w kierunku powiększenia bazy sportowej oraz za przyjęcie gości w Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec.  

/Tadeusz Szkwarek/
https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=35644