Bokserski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Ring Busko-Zdrój ogłasza nowy nabór do sekcji bokserskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia na zajęcia, które odbywają się w hali PMOS przy ul. Kusocińskiego 3 w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:00.

Klub w tym roku obchodzi 15-lecie i jest nam miło poinformować, że cały czas się rozwija a co najważniejsze młodzież zdobywa spore osiągnięcia. Od czterech lat nieprzerwanie zawodnicy zdobywają medale Mistrzostw Polski, a wychowankowie wiążą swoje kariery z dyscypliną boksu. Przykładem może być Patryk Głuch, który walczy zawodowo lub Kamil Lamczyk, który w Głogowie założył własny klub.

W dniach 16-18 września reprezentanci "Ringu" prezentowali swoje umiejętności. Najpierw w piątek na II Świętokrzyskiej Olimpiadzie zawodnicy: Kacper Wiśniewski, Kornelia Kwarciana, Majka Kędzierska, Angelika Brutkowska i Bartłomiej Bernat zdobyli złote medale w swoich kategoriach.


Dzień później w sobotę na Pińczowskiej Gali Boksu Majka i Kornelia ponownie zawalczyły i zdobyły medale a Wiktor Skiba pokonał zawodnika z Krakowa i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

W niedzielę klub brał udział w "Buskim Dniu Sportu", w trakcie którego zaprezentowano zawodników, nowe komplety do walk, ring podłogowy oraz pokaz bokserski.
Jak co roku BMUKS RING w listopadzie zorganizuje kolejną galę boksu olimpijskiego, w trakcie której zostanie rozegrana ostatnia kolejka i finał Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów. Więcej informacji już wkrótce.

/BMUKS Ring/